JSL - Šok za Jagodince, Nišlijama duel imenjaka

• 10. avgust 2013.

• 21:57

Osim utakmice u Humskoj, u večernjem terminu odigrane još dve utakmice prvog kola Superlige. Novajlija u ligi, ekipa Napretka kao gost iznenadila osvajača Kupa, dok je niški Radnički prema očekivanju savladao imenjaka iz Kragujevca.

Subotnji program u okviru prvog kola JSL okončan je utakmicama u Jagodini i Nišu.

Aktuelni osvajač Kupa Srbije i predstavnik Srbije u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ekipa Jagodine neprijatno je iznenadila svoje navijače porazom od novajlije u ligi, kruševačkog Napretka.

Kruševljani su slavili sa 2-0, a junak meča je kapiten Napretka Nenad Mirosavljević, koji je u fuinišu meča postigao oba gola za svoj tim.

Napredak je igrao otvoreno od samog starta i hrabra igra protiv favorita donela je željeni rezultat ekipi Milana Lešnjaka.

Isti rezultat, ali u korist domaćeg tima postignut je u Nišu, gde je domaći Radnički savladao imenjaka iz Kragujevca (2-0).

Domaći su poveli golom Stojanovića u 31. minutu, da bi samo tri minuta kasnije arbitar isključio nervozne Hadžibulića kod domaćih i Spalevića kod gostiju.

Nada gostiju da mogu izbeći poraz trajala je do samog finiša, tačnije nadoknade vremena, kada je Bulatović udarcem glavom sa petnaestak metara postavio konačnih 2-0.