JSL - Rapsodija kraj Dunava, proigrali "Ćurani"!

• 04. oktobar 2014.

• 17:00

Pet utakmica osmog kola Jelen Superlige odigrano je u terminu od 15 časova a domaći timovi u dobroj meri su materijalizovali prednost igranja pred svojim navijačima.

JSL - Rapsodija kraj Dunava, proigrali
Fudbaleri OFK Beograda bili su najubedljiviji ove subote popodne pošto su rezultatom 4:0 (2:0) upisali četvrti prvenstveni trijumf u duelu sa Donjim Sremom.

Već posle prvih 45 minuta igre bilo je jasno da će izabranici Dejana Đurđevića izaći kao pobednici iz duela sa Pećinčanima čiji se golman našao na vetrometini na "Omladinskom stadionu".

Vodeći pogodak za domaće postigao je omladinski reprezentativac Dejan Dražić u 18. minutu susreta, a do odlaska na odmor Ivica Jovanović je duplirao prednost "Romantičara".

Posle samo četiri minuta igre u drugom delu OFK Beograd je imao prednost od 4:0 nakon što su Dejan Dražić i Aleksandar Paločević pogodili u 48. i 49. minutu.

Pokušao je Nenad Vanić sredinom drugog poluvremena da izmenama trgne svoju ekipu iz letargije ali gosti nisu uspeli da izbegnu ubedljiv poraz na Karaburmi.

Prednost domaćeg terena danas su pored OFK Beograda iskoristili fudbaleri Jagodine i Radničkog iz Niša koji su sa po dva gola u mreži ispratili svoje protivnike.

Jagodina je danas ostvarila prvu prvenstvenu pobedu od kada se na klupu vratio Simo Krunić.

"Ćurani" su posle remija sa Napretkom i poraza u Novom Pazaru savladali Borac iz Čačka rezultatom 2:0 (1:0) a interesantno je i to da su Jagodinci prvi put od početka prvenstva uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Domaćin je do prednosti stigao u ranoj fazi utakmice pogotkom Đorđa Šušnjara u 7. minutu. Kada je Milan Đurić na startu drugog dela igre duplirao prednost domaćina postalo je jasno da će tim iz grada na Belici upisati tek drugu pobedu u tekućoj sezoni.

Radnički iz Niša preživeo je košmarni početak sezone a danas je na "Čairu" savladao favorizovani Čukarički rezultatom 2:1 (1:0) i tako pred pauzu u šampionatu vratio mir u kuću.

Vladan Pavlović načeo je "Brđane" već u trećem minutu igre a Vladimir Đilas duplirao je prednost domaćih u 55. minutu. Sve do nadoknade vremena na snazi je bio rezultat 2:0 a onda je Staniša Mandić u 92. minutu postigao počasni pogodak za goste.

Tim Vladana Milojevića danas je delovao bezidejno, počasni pogodak koji je postigao Mandić ne menja stvari pošto je ekipa sa Banovog Brda nastavila da igra po sistemu toplo hladno, pa posle nekompletnog osmog kola zauzima tek šestu poziciju na tabeli.

Subotički Spartak nastavio je sjajnu seriju na domaćem terenu pošto na svih pet utakmica od početka sezone nije primio gol.

Jedino ostaje žal što "Golubovi" danas nisu uspeli da postignu makar jedan pogodak u duelu sa Napretkom čime bi zadovoljstvo bilo veće a i publika koja je došla na "Gradski stadion" videla bi više od remija bez golova.

Radnički 1923 iz Kragujevca nastavio je katastrofalnu seriju pošto je danas na domaćem terenu poražen od Rada rezultatom 0:3 (0:1) što znači da su posle osam odigranih utakmica izabranici Dragoljuba Bekvalca postigli samo JEDAN gol!

Gosti sa Banjice bili su opasniji rival, više su pretili i na kraju su zasluženo odneli sva tri boda sa "Čika Dače" uz ubedljiv trijumf

Aleksandar Simić u 26, Vladimir Rodić u 72 i Petar Jelić u 88. minutu postigli su golove za Rad čime su se "Građevinari" iskupli za poraze od Radničkog iz Niša i Čukaričkog u prethodna dva kola.