JSL - Rad i OFK beže sa dna, Kragujevčani u agoniji!

• 17. april 2014.

• 18:09

U senci duela u Novom Pazaru i u Humskoj, odigrane su i prve tri utakmice u kojima su ub glavnim ulogama bile ekipe koje se bore za opstanak. Najveći gubitnici - Kragujevčani i Ivanjičani.

Posle današnjih mečeva na Banjici i u Kragujevcu, šanse za opstanak beogradskih klubova - Rada i OFK Beograda koji su donedavno bili prikovani za dno tabele, sada su mnogo veće, a od danas najviše razloga za brigu imaju u kragujevačkom Radničkom.

Naime, Kragujevčani su na ''Čika Dači'' doživeli novi poraz, ovog puta od direktnog konkurenta u borbi za opstanak, ekipe OFK Beograda - 1:3 i tako pali na pretposlednje mesto na tabeli.

Ovakav ishod najavio je Čavrić već u osmom minutu, kada je postigao vodeći gol za ''Romantičare'', ali je dvadeset minuta kasnije Tintor uspeo da izjednači. Nerešenim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, u kome su gosti sa Karaburme prelomili meč.

Posle samo tri minuta igre u nastavku, Dejan Dražić je postigao drugi gol za goste, a tačku je stavio Micevski u 69. minutu za konačnih 1:3.

U isto vreme, još jedan derbi začelja igran je na Banjici, gde je Rad savladao Javor sa 1:0 i poslao Ivanjičane na poslednje mesto.

Do druge uzastopne pobede ''Građevinari'' su došli golom Andrije Lukovića u 44. minutu iz jedanaesterca, pa sada njihov opstanak izgleda mnogo realnije, iako će do kraja sezone imati još teških ispita.

Minimalnu pobedu na svom terenu izborio je i Spartak, koji je golom Veseljka Trivunovića u 23. minutu zaustavio zahuktalu ekipu Voždovca i tako pronašao utehu za nedavnu eliminaciju iz Kupa Srbije.

Tokom večeri igraju se i preostale četiri utakmice 24. kola.