JSL - Preokret Partizana na Vračaru!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. avgust 2014.

• 18:59

Partizan je golovima Volkova i Fofane u nadoknadi vremena savladao Voždovac sa 3:1 u veoma zanimljivih poslednjih 15 minuta meča.

Partizan i Voždovac odigrali su veoma zanimljivih poslednjih 15 minuta meča gde smo videli sva moguća dešavanja.

Krenuo je Partizan agresivno u prvih deset minuta, prvo je Supić napravio kardinalnu grešku ispucavši loptu pravo u Danka Lazovića, ipak, imao je sreće pošto se lopta odbila pored stative. U 10. minutu Partizan je propustio najbolju priliku u prvom delu meča pošto je nakon centaršuta Drinčića Volkov sam izbio pred golmana Supića, ali je šutirao veoma neprecizno.

Nakon toga su obe ekipe ušle u miran deo meča, što zbog veoma sparnog vremena, što zbog lošeg terena, da bi Voždovac imao najbolju priliku u 30. minutu nakon velike greške odbrane Partizana. Zbunili su se u petercu Vulićević i Ilić, ali Pantelić nije uspeo da iskoristi ovu grešku odbrane, neometan je šutirao preko gola.

Drugo poluvreme je bilo nešto mirnije, bar do 74. minuta kada je usledio sjajan šut Tripkovića. Pre toga je Luka napravio nepotreban faul na nekih 40 metara od gola, usledio je centaršut, lopta se odbila do pomenutog Tripkovića, a ovaj je sjajnim šutem u donji desni ugao golmana Lukača pogodio mrežu za radost domaćih, bilo je 1:0.

Samo 4 minuta je trebalo Partizanu da izjednači, nakon jednog centaršuta sa leve strane i lopte koja je bila upućena Škuletiću, Stošić je neoprezno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.Nakon tog gola Partizan je imao i igrača više nakon još jedne gluposti koju je napravio strelac jedinog gola za domaće, Tripković.

FUDBAL; VOZDOVAC, PARTIZAN

Imao je Partizan inicijativu nakon tog gola, Volkov je ponovo propustio veliku priliku za pobedu, ali je rezultat ostao nepromenjen sve do 92. minuta i sjajnog loba ovog fudbalera nakon centaršuta Vulićevića. Lobovao je visokog Supića sjajnim, odmerenim udarcem, i doneo veliku radost navijačima Partizana, a sebi veliki odušak.

Usledila je ofanziva Voždovca, imali su još dva minuta da se vrate u susret, ali umesto gola u mreži Lukača videli smo još jedan u mreži Supića. Sjajno je Partizan povukao kontru, lazović i Luka su vukli loptu, ona je došla do Fofane kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju i na taj  način je postavio konačan rezultat.