JSL - Potop gostiju, preživeli samo "Ćurani"

• 02. mart 2013.

• 16:00

Sedamnaesto kolo JSL donelo je pet trijumfa domaćih timova a samo je Jagodina uspela da slavi kao gost na "Karaburmi". Smederevski "Titanik" tone sve dublje, i Kragujevčani u lošem položaju.

JSL - Potop gostiju, preživeli samo
Danas smo imali prilike da prisustvujemo nečemu što se u našoj ligi dešava sa "mene pa na uštap". Na svih šest utakmica koje su igrane od 14 časova postignut je barem po jedan gol a strelci su bili raspoloženi pa je na nekim utakmicama viđena i prava goleada.

Najubedljiviji trijumf zabeležila je ekipa Javora koja je slavila nad već prežaljenim Smederevom ubedljivim rezultatom od 4:0. Već u prvom poluvremenu bilo je evidentno da "fenjeraš" neće uspeti da ostane neporažen u Ivanjici pošto je Javor nakon pola časa igre imao 3 gola prednosti.

Drugo poluvreme počelo je novim golom Javora a ispostavilo se da je Mišićev pogodak u 50. minutu bio poslednji na ovom meču. Smederevo je utakmicu završilo sa igračem manje pošto je golman gostiju isključen nakon pogibeljnog starta nad Onjilom.

Nakon ovog poraza Smederevo ostaje zakovano za dno tabele i mali su izgledi da će uspeti da opstane u ligi.

U sličnoj situaciji nalazi se i Radnički iz Kragujevca koji je u Novom Pazaru poražen rezultatom 1:0. Strelac pobednosnog pogotka za Novopazarce bio je Bulatović već u drugom minutu meča a ovaj duel obeležila je i mini tuča igrača iako sudija nije isključio nikog nakon pesničenja i šamaranja.

"Đavoli" su nakon ovog poraza ostali pretoslednji na tabeli a jedina pozitivna okolnost za Kragujevčane je to što su Hajduk i BSK Borča poraženi na gostovanjima u Nišu, odnosno u Užicu pa ta dva tima neće odmaći ekipi Dejana Švabe Đurđevića.

Radnički iz Niša je sa 1:0 savladao Hajduk iz Kule a isti rezutlat viđen je u Užicu gde je Sloboda ugostila BSK Borču.

Vojvodina je u vojvođanskom derbiju slavila sa 2:1 protiv Spartaka iz Subotice. Alivodić je doneo prednost Novosađanima a strelac drugog gola bio je Katai u 58. minutu igre. Samo dva minuta kasnije Despotović je uneo neizvesnost u susret koji je igran na "Karađorđu" ali to nije bilo dovoljno da "Golubovi" ostanu neporaženi u Novom Sadu.

Jagodina je danas bila jedini gost koji je ostao nesavladan. Izabranici Sima Krunića nisu samo ostali nesavladani već su uspeli da ponesu sva tri boda sa Stare Karaburme nakon trijumfa od 1:3. Jagodinci su se tako odužili svojim navijačima za poraz koji su doživeli u Kuli pa "Ćurani" ostaju u trci za treću poziciju na tabeli.