JSL - Poraz Jagodine, debakl Borčana, Javoru bod na Banjici

• 11. maj 2013.

• 19:01

Posle duela u Kragujevcu, gde je Partizan teško stigao do pobede, odigrano još pet mečeva u okviru 27. kola Superlige. Novi osvajač Kupa, ekipa Jagodine poražena od poslednjeplasiranog Smedereva, a na osnovu ostalih rezultata, polako postaje jasno da će se borba za opstanak do kraja voditi između BSK-a i kragujevačkog Radničkog.

Posle poraza Radničkog od Partizana u prvom meču 27. kola, tračak nade da Kragujevčani ipak mogu da ostanu u eliti stigao je iz Borče, gde je kulski Hajduk ubedljivo savladao domaći BSK, koji je u veoma lošoj formi u finišu sezone.

Duel na ''Vizelj Parku'' bio je jedini bez golova u prvom poluvremenu, ali je od samog starta drugog Hajduk krenuo znatno ambicioznije, što je brzo rezultiralo sa dva pogotka u mreži domaćih, da bi sve dileme otklonio Adamović u 64. minutu - 0:3.

Važan bod u borbi za opstanak osvojio je Javor, koji je na Banjici bio i na pragu pobede protiv domaće ekipe Rada. Onjilo je u finišu prvog poluvremena doveo Ivanjičane u vođstvo, domaći su preko Miloševića izjednačili polovinom drugog poluvremena.

Rezultat 1:1 ostao je na snazi sve do samog finiša, a onda dva gola za tri minuta. Josović je najpre u 90. minutu doneo novo vođstvo Javoru, ali je u nadoknadi vremena dosuđen jedanaesterac za Rad, koji je u gol pretvorio ovog proleća odlični Uroš Đurđević, postavivši konačnih 2:2.

Bod sa gostovanja nosi i Donji Srem, koji je u finišu izbegao poraz u Subotici protiv domaćeg Spartaka.

Predugu seriju bez pobede prekinula je ekipa Slobode, koja je ranim golom Krstića slavila na ''Čairu'' protiv Radničkog sa 1:0.

Konačno, malo iznenađenje u Smederevu. ''Oklopnici'' su na svom terenu savladali novog osvajača Kupa Srbije, ekipu Jagodine sa 2:1, što im je već druga pobeda u poslednja tri kola. Junak pobede domaćih bio je Marko Milosavljević, strelac oba gola za Smederevo.

JSL - 27. kolo:

BSK  Hajduk             0:3 (Sekulić 47, Veselinović 54, Adamović 64.)
 Spartak  Donji Srem       1:1 (Despotović 13. pen. - Damjanović 85. pen.)
 Smederevo  Jagodina           2:1 (Milosavljević 4, 66. - Stojanović 57.pen.)
 C. zvezda  OFK Beograd    11.05.2013, 19:00h
 Radnički KG  Partizan        0:1 (Ilić 69.)
 Radnički Niš  Sloboda             0:1 (Krstić 9.)
 Novi Pazar  Vojvodina     12.05.2013, 17:00h
 Rad  Javor                      2:2 (Milošević 61, Đurđević 90 pen. -Onjilo 41, Josović 90.)
 1.  Partizan 27  20   3  63:16  64
 2.  Crvena zvezda 26 19    5  53:29  59
 3.  Vojvodina 26  14   10   2  33:16  52
 4.  Jagodina  27  13    10   30:24   43
 5.  Rad 27  11    8  29:23   41
 6.  Sloboda   27  12   6   33:33   39
 7. OFK Beograd   26 11  10    27:27  36
 8.  Spartak 27  9   8    10  35:31   35