JSL: Partizan - Sloboda 1:0 (kraj)

• 22. mart 2014.

• 16:39

Fudbaleri Partizana upisali nove bodove, savladavši Slobodu rezultatom 1-0, a čovek odluke je kapiten Saša Ilić, strelac jedinog gola u finišu meča.

Utakmica je počela, prvi pokušaj su imali Užičani posle jednog minuta igre, ali je udarac za dvadesetak metara lako zaustavio golman Lukač.

Fudbaleri Partizana pokušavaju da izvrše pritisak pred golom iskusnog Rankovića, utisak je da se polako ''steže obruč'', ali za sada nema prave prilike za crno-bele.

Konačno, u 12. minutu, Škuletić je sa dvadesetak metara gađao desni ugao gola golmana Rankovića, ali lopta odlazi pored stative.

Ipak, vreme prolazi, već je prošlo i pola sata igre, a crno-beli i dalje ne uspevaju da stvore neku novu priliku za pogodak.

U 42. minutu opasno je pripretio Mihajlović na drugoj strani, ali ga je Trajković odlično zaustavio pre nego što je napadač gostiju uspeo da šutira.

Crno-beli imaju odličnu podršku sa tribina, ali za sada ne uspevaju to da iskoriste i na terenu. Oseća se odsustvo Danka Lazovića...

U samom finišu prvog poluvremena, Malbašić je mogao da donese prednost Partizanu, ali ofanzivni fudbaler crno-belih nije bio precizan.

Bez golova u prvom poluvremenu!

A od starta drugog, Partizan deluje mnogo konkretnije. Luka je u poluvremenu zamenio Malbašića i odmah uneo živost u ofanzivne redove, ali je prvu pravu priliuku imao u 48. minutu Vulićević koji je iskosa sa desne strane bio u odličnoj poziciji, ali je šutirao pravo u golmana Rankovića!

Pritisak Partizana se nastavklja, ali i dalje bez rezultata. Novu priliku imao je Škuletić, posle odličnog centaršuta Vulićevića sa desne strane. Napadač Partizana je glavom šutirao u levi ugao, ali je lopta okrznula stativu i završila pored gola.

Ređaju se šanse crno-belih u ovim trenucima, još dva puta je Škuletić bio u glavnim ulogama do 60. minuta, a onda sporna situacija, kada je Raković zaustavio Škuletića u trenutku kada je napadač Partizana pokušao da šutira!

Sudija je procenio da je fudbaler Slobode startovao na loptu i od penala za crno-bele nije bilo ništa
.

U 62. minutu nova prilika za Partizan, Užičani su sabijeni u svoj kazneni prostor, a Andrija Živković je šutirao sa nekih 17 metara, ali je zamalo bio neprecizan...

Kakav pritisak crno-belih, nova šansa u 64. minut za Drinčića, koji je u svom stilu raspalio po lopti, ali je umesto mreže pogodio prečku!

Tri minuta kasnije, konačno su i gosti uspeli da priprete, i to veoma opasno, kada je šut Ćovina iskosa sa desne strane golman Lukač izbio u korner.

Vremena je sve manje za crno-bele, a u 72. minutu trener Nikolić reaguje još jednom izmenom - umesto Brašanca na terenu je mladi Danilo Pantić.

Koji minut kasnije novi šut ka golu Lukača, ovog puta je Mihajlović gađao sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, ali je golman Partizana bio siguran.

U 77. minutu na drugoj strani 'sevnuo'' je još jedan projektil Drinčića, ali je i Ranković sjajan večeras, nova odlična intervencija golmana Slobode!

A sa tribina sve jača podrška igračima Partizana...

I onda gol! Igrao se 83. minut, kapiten Saša Ilić je strelac, 1-0 za Partizan!

Odlična akcija fudbalera Partizana! Vulićević je na desnoj strani terena sjajno pronašao Škuletića, ovaj odmah centrirao na drugu stativu, gde se nalazio Saša Ilić, koji iz neposredne blizine, udarcem glavom šalje loptu u mrežu!

Dva minuta kasnije i poslednja izmena u ekipi Partizana, umesto Živkovića, u igri je Saša Marković. On je u 89. minutu bio u prilici da reši sve dileme, ali je loše reagovao posle centaršuta Luke sa desne strane.

Veliku priliku u nadoknadi vremena prokockao je i Luka, koji je iskosa sa desne strane loše šutirao, ali to nije umanjilo slavlje navijača Partizana - 1:0, pobeda crno-belih!