Iznenađenje u Humskoj, odlični OFK izborio remi u Humskoj - 1:1!

Vreme početka: 16.30h

Partizan - Partizan - Lukač, Stevanović (Luka od 46.), Ćirković, Stanković, Petrović, B. Ilić, Drinčić, A. Živković, Ninković (S. Ilić od 46.), Lazović, Škuletić (Fofana od 77.)

OFK Beograd
- Čupić, Vasilić, Antonov, Savić, Zdjelar, Vasiljević, Jovanović, Janković (Alempijević od 90.), Gajić, Andrić (Ješić od 66.), Dražić

Već od početka meča vidimo otvorenu borbu dva rivala, sa po nekoliko prilika sa obe strane.

Već u četvrtom minutu OFK je imao priliku, ali je Janković neprecizno šutirao sa manje od 20 metara udaljenosti.

Partizan je uzvratio preko Drinčića, ali je njegov udarac odbranio Čupić. Potom je šansu imao Janković posle izgubljene lopte Partizana na sredini terena, ali je Lukač bio na visini zadatka.

U proteklih 10 minuta Škuletić je imao dve prilike za Partizan. Prvo je na centaršut Petrovića uputio neprecizan udarac glavom, a zatim je u 20. minutu propustio najbolju priliku na meču.

Dobio je sjajno dodavanje iza leđa odbrane OFK Beograda, izašao sam ispred Čupića, ali ga je iskusni golman sačekao i odbranio njegov udarac.

Usledio je mirniji period igre, bez većih prilika za golove, što, naravno, nikako ne odgovara ekipi Partizana.

U 35. minutu meča Lazović je zatresao mrežu gostiju, ali je ovaj pogodak poništen, jer je napadač Partizana bio u ofsajd poziciji.

Ali, šest minuta kasnije, sjajna akcija OFK Beograda i Dražić postiže gol - 0:1! Napadač OFK Beograda je odigrao odličan dupli pas sa Komnenom Andrićem na ulasku u kazneni prostor Partizana, odbrana domaćih je izigrana, pa je Dražić izbio ''jedan na jedan'' sa Lukačem i rutinski ga savladao.

U samom finišu prvog poluvremena Partizan pojačava pritisak, uspeli su crno-beli dva puta ozbiljno da priprete, ali je oba puta golman OFK-a Čupić sjajno intervenisao.

Trener Partizana Marko Nikolić je u poluvremenu izvršio dve izmene, na terenu su sada Luka i Saša Ilić, ali ''Romantičari'' ne nagoveštavaju da će samo braniti stečeno vođstvo, već će ponovo pokušati da iz kontri ugroze Lukača.

A počelo je vrlo burno u drugom poluvremenu, Partizan želi što pre do izjednačenja, pa smo već u prva dva minuta igre u nastavku videli dve ofsajd pozicije crno-belih, kao i jednu situaciju kada je Lazović tražio indirekt pred golom Čupića, jer mu je jedan njegov igrač (nenamerno) vratio loptu.

Partizan je nastavio sa napadima, opasniji su crno-beli nego u prvom poluvremenju, a u 58. minutu su gosti imali i mnogo sreće, kada je Nikola Drinčić, u svom stilu, šutirao iz slobodnog udarca. Bio je to njegov prepoznatljivi ''projektil'', Čupić je bio nemoćan, ali se umesto mreže, snažno zatresla prečka gola OFK Beograda!

I konačno, u 65. minutu, Partizan stiže do izjednačenja - 1:1! Danko Lazović je strelac!

Bila je to brza akcija Partizana po levoj strani, usledio je odličan centaršut u peterac, gde je najsnalažljiviji bio Danko Lazović, koji je sa nekih četiri metra uspeo da prosledi loptu u mrežu - 1:1.

Partizan je nastavio sa pritiskom, žele crno-beli potpuni preokret, a Petru Škuletiću ponovo ne ide u završnici akcija! Ovog puta je akcija Partizana tekla po desnoj strani, Škuletić je na kraju šutirao sa nekih desetak metara, ali je stativa bila saveznik golmana Čupića! Ostaje 1-1!

Konačno, ''Romantičari'' su uspeli da se oslobode pritiska, pa već pokušavaju da zadaju novi udarac Partizanu. Viđene su još dve njihove veoma dobre akcije, ali su se Lukač i njegovi saigrači odbranili.

Ređaju se šanse na obe strane, zaista je šteta što ovoj utakmici ne prisustvuje više gledalaca. U 76. minutu novi odličan prodor Nemanje Petrovića po levoj strani, još bolji centaršut ka Lazoviću, koji sa nekih 14 metara pogađa samo spoljni deo mreže!

A u finišu meča, novu opasnost po gol OFK Beograda predstavljaće Ismail Beko Fofana, koji je u 77. minutu zamenio večeras neefikasnog Škuletića.

Ali, ulazimo već u sam finiš meča, a OFK Beograd je veoma blizu boda u Humskoj.

U poslednjim sekundama meča, Antonov je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, posle prekršaja nad Lukom u visini kaznenog prostora gostiju. Bila je to poslednja prilika za Partizan, ali šut Drinčića je na kraju sa 17 metara završio preko gola.