JSL: Partizan - Donji Srem 3:2 (kraj)

• 09. novembar 2013.

• 16:49

U Humskoj gosti u 43. minutu poveli 1:0 golom Radeta Krunića, da bi isti igrač na startu drugog poluvremena duplirao prednost ekipe iz Pećinaca! Fofana vraća Partizan u igru, da bi Voja Stanković u 70. minutu izjednačio na 2:2! A onda potpuni preokret - Jojić, 3:2 za Partizan!

U sumornoj atmosferi stadiona u Humskoj, uvodni minuti meča nisu doneli nikakva uzbuđenja. Partizan polako pojačava inicijativu, a Filip Malbašić je u devetom minutu posle centaršuta Marka Živkovića pokušao glavom, ali je loše to učinio i golman Belić je ostao nesavladan.

Ipak, ni fudbaleri Donjeg Srema nisu orijentisani samo na odbranu, već pokušavaju da dođu u situaciju da ugroze gol Stojkovića. U 11. minutu Sinđić je šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Partizana dobro intervenisao.

Prvi problem za goste pojavio se u 15. minutu, kada je zbog povrede Vasiljević morao van terena, a umesto njega priliku je dobio Prljević.

U 22. minutu Miloš Jojić je pokušao sa dvedesetak metarea iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi iznad prečke.

Dva minuta kasnije, Jojić ponovo u glavnoj ulozi. Ušao je u kazneni prostor, ispred njega uklizao je jedan fudbaler Donjeg Srema, tom priliku zakačio loptu rukom, ali se arbitar Bogdanović nije oglasio.

Na isteku prvih pola sata igre opasna kontra Donjeg Srema, bila je situacija tri na tri, na kraju Krunić ulazi u kazneni prostor, pada posle kontakta sa Ostojićem, ali nema penala ni za goste.

Posle perioda novog zatišja, u 37. minutu još jedan dobar centaršut Marka Živkovića sa desne strane, Kojić šutira glavom, ali lopta odlazi zamalo pored leve stative Belićevog gola.

Na drugoj strani, Stojković je bio na iskušenju u 40. minutu, posle slobodnog udarca Krunića, iskosa sa leve strane. Prethodno je Aškovski fauliran posle dobrog prodora po levoj strani.

A onda, 43. minut - gol! Donji Srem vodi 1:0! Krunić je strelac! Nova kontra gostiju ovog puta je donela rezultat. Zapaženi Krunić je posle kiksa Stankovića umakao Ostojiću i Volkovu, izbio sam pred Stojkovića koji nije uspeo da spreči vođstvo Donjeg Srema.

I tek što je počelo drugo poluvreme, Donji Srem je poveo sa 2:0! Opet Krunić! Raspoloženi fudbaler ekipe iz Pećinaca ponovo je prošao pored statičnog Ostojića, šutirao po zemlji i lopta je završila u donjem desnom uglu Stojkovićevog gola - 0:2!

Trener Partizana je i ovog puta iznenadio sa sastavom ekipe, prvenstveno što je Filip Malbašić zaigrao od prvog minuta. Posle drugog gola gostiju, Malbašić je svoje mesto ustupio Andriji Živkoviću.

Tri minuta kasnije, novi pokušaj Nemanje Kojića, koji je bio u izglednoj poziciji iskosa sa desne strane, šutirao je sa nekih sedam-osam metara, ali lopta odlazi pored gola.

Kojić tada nije pogodio, ali je u 58. minutu odlično uposlio Fofanu, koji je u poluvremenu zamenio Luku. Tamnoputi napadač Partizana je silovito krenuo ka golu gostiju, umakao svojim čuvarima i snažnim udarcem poslao loptu pod prečku - 1:2!

Nije se dugo čekalo na izjednačenje! U 70. minutu štoper Partizana Voja Stanković je posle prekida sa desne strane bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju i iz neposredne blizine savladao Belića - 2:2.

Ovaj gol je najavio još žešću inicijativu Partizana. U 73. minutu Kojić u novoj prilici, sve je dobro uradio, ali je njegov šut izblokiran u odsudnom trenutku.

Iznudio je samo korner, posle koga je pogodio stativu, zatim je lopta posle šuta Andrije Živkovića završila u mreži, ali je gol poništen zbog ofsajda
!

I onda, Jojić - 3:2, 82. minut! Gol Donjeg Srema bukvalno je 'visio u vazduhu', da bi u 82. minutu Jojić lepo primio loptu na ivici kaznenog prostora, a onda šutirao u donji levi ugao i - pogodio! Partizan vodi i stiže na prag pobede!

Pritisak crno-belih sve žešći, rešaju se korneri, šutevi Kojića, Jojića, Živkovića, ali i dalje je 2:2...

Na isteku drugog mninuta nadoknade vremena, Sinđić je snažno šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi iznad prečke Stojkovićevig gola.