• Autor: Miloš Marković

• 28. april 2013.

• 16:58

Kraj meča u Novom Pazaru, Partizan uzeo samo bod - 0:0!

Prvi ozbiljniji pokušaj fudbalera Partizana viđen je u sedmom minutu, kada je Ninković primio loptu na nekih sedamnaest metara od gola domaćih, ali je zatim gađao iznad prečke.

Pazarci u prvih petnaestak minuta odlično pariraju favorizovanim gostima, jasno je da neće biti orijentisani samo na odbranu svog gola.

I upravo u 15. minutu Vidaković je bio u opasnoj kontri, ušao u kazneni prostor, ali u situaciji jedan na jedan sa Ivanovim nije uspeo da se izbori za priliku za udarac.

Tek u 20. minutu još jedna poluprilika za Partizan, Ivanov je pokušao posle kornera, ali gosti i dalje ne uspevaju da ozbiljnije ugroze gol Đogatovića.

Ali, četiri minuta kasnije Pazarci su imali mnogo sreće. Kojić je ispred kaznenog prostora iznudio prekršaj, a Ninković iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Odmah zatim, na drugoj strani slična situacija kao kod prekršaja nad Kojićem, ali se sudija Grujić ne oglašava, ništa od prekršaja za domaće.

Ta njegova odluka izazvala je buru negodovanja na tribinama, poleteli su i neki predmeti ka sudijama, pa je meč prekinut dok se situacija ne smiri.

I tek što je meč nastavljen, pogođen je pomoćni sudija Đurđević, ponovo prekid! Ipak, posle pet minuta pauze, sudija Grujić ponovo je dao znak da se utakmica nastavi.

Posle prekida prvo uzbuđenje na terenu viđeno je pred golom Novog Pazara. Korner Ninkovića, pokušaj Ilića, a onda i Pajovića, koji iz izgledne pozicije ne pogađa mrežu...

U 42. minutu nova šansa za Partizan. Mitrović je dugom loptom uposlio Brašanca, ali ni njegov udarac nije bio precizan.

Samo minut kasnije, šansa i za Mitrovića. Slična situacija kao i prethodna, samo što je ovog puta Kojić asistirao sa desne strane terena, a Mitrović veoma loše šutirao. Lopta odlazi pored gola...

U prvom od šest minuta sudijske nadoknade, Ninković je imao gotovo identičnu situaciju kao u sedmom minutu, novi pokušaj sa sedamnaest metara, ali opet isti epilog - lopta odlazi preko gola.

A onda, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, u šestom minutu nadoknade vremena, odlična kontra Pazaraca, Rahmanović je probio po desnoj strani, asistirao usamljenom Kecapu u kaznenom prostoru, ali je ovaj iz veoma povoljne pozicije mlako šutirao i Stojković je zaustavio taj udarac.

Ostalo je 0:0 posle prvog poluvremena, pa je u pauzi trener Partizana Vlada Vermezović reagovao uvođenjem ooravljenog Lazara Markovića.

Crno-beli u nastavku krenuli mnogo ambicioznije, agresivnije, a prva prilika viđema je već u 48. minutu, kada je snažan udarac Kojića zaustavio Đogatović odličnom intervencijom.

Od početka drugog poluvremena gotovo svi igrači jednog i drugog tima su uglavnom na polovini domaćeg tima, ali Partizan i dalje ne pronalazi način da dođe do gola.

Osim toga, kako vreme odmiče, ekipa Novog Pazara se sve više oslobađa pritiska, pa smo u 60. minutu videli njihovu opasnu kontru 'dva na dva', ali je nisu završili na najbolji način, odbrana Partizana je ipak uspela da interveniše.

Rasplamsava se borba u Pazaru, nova velika prilika za domaći tim u 62. minutu. Korner sa desne strane, Vasiljević najviši u skoku, a Saša Ilić sa gol linije izbija loptu i spašava gol crno-belih!

Polovinom drugog poluvremena, trener Partizana odlučio je da na teren pošalje debitanta, mladog Andriju Živkovića umesto Darka Brašanca.

I već u 73. minutu Živković priprema sjajnu šansu za Mitrovića, odlično je centrirao sa desne strane, ali po drugi put u ovom meču prečka je saveznik Pazaraca, ostaje 0:0!

Bliži se finiš, Partizan napada, ali uglavnom jalovo, a vreme radi u korist domaćih.

U 90. minutu slobodan udarac za Partizan! Prekinuta je kontra Pazaraca dosuđenim prekršajem za crno-bele, a atmosferu je dodatno podgrejao golman Stojković, koji je insistirao da on izvede ovaj slobodan udarac!

Saigrači su ga jedva odvratili od te namere, šutirao je Smiljanić na kraju, ali neprecizno!