JSL - Kragujevčanima bod protiv ''Lala''

• 26. april 2014.

• 17:13

U prvoj utakmici 26. kola Superlige, kragujevački Radnički i Vojvodina podelili su bodove, što domaćem timu ne pomaže mnogo kad je u pitanju borba za opstanak.

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog ostvarili su i drugi remi od nedavnog dolaska Dragoljuba Bekvalca na klupu ove ekipe.

Posle 0:0 u Subotici, Radnički je danas u prvom susretu 26. kola Superlige na svom terenu remizirao sa Vojvodinom - 1:1, ali se i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Uvodni minuti utakmice protekli su u znaku gostujućeg tima, pošto je Vojvodina povela već u devetom minutu golom Lazara Veselinovića.

Minimalno vođstvo ''Lale'' su dugo uspele da održe, ali je u 65. minutu Miljuš uspeo preciznim udarcem glavom da savlada iskusnog Žakulu i donese Radničkom izjednačenje - 1:1.

U 81. minutu Radnički je mogao i do potpunog preokreta, kada je Marić bio u odličnoj prilici. Iskusni vezista je odlično šutirao, ali je Žakula još bolje intervenisao i sačuvao gostima bod.

Većina utakmica 26. kola počela je u 16 časova, a centralni događaj dana je 146. ''večiti derbi'', koji je na programu od 19 časova u Humskoj.