JSL - Javor sve bliži Prvoj ligi, remi na Banjici

• 27. april 2014.

• 18:03

Odigrane su poslednje dve utakmice 26. kola Jelen Superlige. Obe utakmice igrane su u Beogradu a Javor je porazom na Karaburmi trasirao sebi put ka Prvoj ligi Srbije, dok remi Rada i Napretka ostavlja "Građevinare" u borbi za opstanak.

Nedelja popodne bila je rezervisana za poslednja dva meča 26. kola Jelen Superlige i nove okršaje timova koji se bore za opstanak u domaćem fudbalskom šampionatu.

Na Karaburmi su se sastali OFK Beograd i Javor, dok su na Banjici snage odmerili ekipe Rada i Napretka iz Kruševca.

Golovima Aleksandra Čavrića OFK Beograd je savladao Javor rezultatom 2:1 (1:1) čime su "Romantičari" ostvarili izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak, dok je Javor današnjim neuspehom trasirao sebi put ka Prvoj ligi Srbije.

Prvi pogodak na meču Čavrić je postigao u 29. minutu susreta ali je radost "Romantičara" bila kratkog daha, jer je nakon tri minuta Račić poravnao rezultat na asistenciju Stanimira Miloškovića.

Igrao se 70. minut kada je Dejan Dražić iznudio penal za domaće a minut kasnije Čavrić je drugim golom na utakmici postavio konačnih 2:1 i tako doneo zasluženu pobedu OFK Beogradu koji je na današnjem susretu bio dominantan u svakom segmentu igre.

Iako današnji trijumf ne garantuje "Romantičarima" opstanak u ligi nema sumnje da sa tri boda više od ugroženih ekipa može lakše da diše pred poslednja četiri susreta u sezoni.

Od 16 časova danas je igran i duel na Banjici gde je Rad dočekao Napredak a utakmica je završena podelom bodova i rezultatom 1:1 (1:1).

Branislav Milošević postigao je vodeći pogodak za "Građevinare" u 17. minutu meča a sjajnom golu prethodila je propuštena prilika Dimotrova pred golom domaćeg tima.

"Građevinari" su možda i mogli da sačuvaju prednost i osvoje važna tri boda ali je zadnja linija Mojsilovićeve ekipe petljala na 40 metara od svog gola i omogućila Nenadu Gavriću da u 30. minutu igre poravna na 1:1 i tako, ispostavilo se, postavi konačan rezultat.

Na startu drugog dela domaći su pokušali da postignu drugi pogodak ali im inicijativa nije donela željeni rezultat pa je ekipa Napretka sredinom drugog poluvremena odlućila da se potpuno posveti odbrani svog gola i sačuva bod.

Izabranicima Nenada Lalatovića to je pošlo za rukom pa slobodno možemo reći da je ekipa iz Kruševca zadržala status superligaša osvajanjem boda na Banjici.

Rad će do kraja morati da se bori za goli život a već u narednom kolu očekuje ga veliko iskušenje jer gostuje lideru na tabeli, ekipi Crvene zvezde.