JSL - Jagodinci silni u Užicu, preokret Pazaraca!

• 26. april 2014.

• 17:59

Posle remija u Kragujevcu, u premijernom susretu 26. kola Superlige, tokom popodneva odigrana još četiri meča, a najubedljiviji bili su Jagodinci, koji su čak sa 4:0 slavili u Užicu. Voždovac imao vođstvo u Novom Pazaru, ali su domaći u finišu uspeli da dođu do preokreta i vredne pobede.

Pravi debakl doživela je ekipa Slobode iz Užica pred svojim navijačima, u duelu sa Jagodinom. Gosti su slavili čak sa 4:0 i tako Užičanima stvorili velike brige po pitanju opstanka u superligaškom drušstvu!

Junak pobede Jagodine je sjajni Aleksandar Pešić, koji je ostvario het-trik, postigavši prva tri pogotka za svoj tim.

Na njegov prvi gol se čekalo 18 minuta i minimalnim vođstvom Jagodina je i okončala prvo poluvreme.

Probleme domaćima, koji su u prvih 45 minuta imali primedbe i na suđenje, donela je i povreda Ćovina, koji je u poluvremenu ustupio mesto Japancu Okunu.

Nade Užičana da mogu da izbegnu poraz potrajale su do 76. minuta, kada je Pešić postigao svoj drugi gol, a samo četiri minuta kasnije i treći.

Konačnih 0:4 postavio je Šušnjar u 90. minutu.

Ovom pobedom Jagodina je preuzela treće mesto na tabeli, posle neočekivanog remija Čukaričkog na Banovom brdu protiv Spartaka - 1:1.

Donmaći su dugo vodili golom Mirosavljevića, ali je bod Subotičanima doneo Antonić u samom finišu meča.

Veoma uzbudljivo je bilo i u Novom Pazaru, gde je Voždovac odlično igrao, imao vođstvo od 2:1, ali su Pazarci preko Arsenijevića u 72. i Rusmira u 88. minutu došli do preokreta i na kraju slavili sa 3:2.

Konačno, u Nišu je Radnički dočekao ekipu Donjeg Srema, koja se bori za opstanak i koja je uspela da odnese vredan bod sa ''Čaira'' - 1:1.

Nišlije su povele u 35. minutu golom Stojanovića, a tu prednost anulirao je Sinđić početkom drugog poluvremena.