JSL - I Užičani preokretom do pobede!

• 09. novembar 2013.

• 19:15

U isto vreme dok se Partizan mučio sa Donjim Sremom u Humskoj, Sloboda je u Užicu uspela da takođe napravi preokret, u duelu sa kruševačkim Napretkom.

Fudbaleri Slobode iz Užica savladali su u subotu na svom terenu ekipu Napretka sa 2:1, čime su prekinuli seriju od dva vezana poraza u Superligi.

Autogolom Kneževića, Napredak je poveo posle 20 minuta igre, ali je vođstvo Kruševljana potrajalo svega šest minuta, kada je Purić asistirao Galvau, a ovaj donosi izjednačenje domaćima - 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Frimpong je zaradio dva žuta kartona, pa je domaći tim u nastavku imao igrača više.

Tu prednost je tek u 80. minutu iskoristio Purić koji je posle dodsavanja Žeravice doneo pobedu Užičanima - 2:1.

Slobodi je ovo tek treći trijumf od starta sezone, isto toliko ima i Napredak, a sada obe ekipe imaju po 13 osvojenih bodova.

Tokom večeri se igra još jedan meč 12. kola, Vojvodina je dočekala ekipu Javora.