JSL - Domaći 'mleli', preživeli samo "Brđani"

• 09. novembar 2013.

• 15:28

Na prve četiri utakmice 12. kola Jelen Superlige domaći timovi ostvarili su tri pobede a samo je ekipa Čukaričkog uspela da ponese sva tri boda sa gostovanja Radničkom u Kragujevcu.

JSL - Domaći 'mleli', preživeli samo
Mečevima u Novom Pazaru, Beogradu, Kragujevcu i Nišu počelo je 12. kolo Jelen Superlige a mnogo razloga za slavlje imaće domaćini današnjih utakmica. Osim Radničkog 1923, pobede su slavili svi ostali superligaši koji su od 13 časova i 30 minuta igrali na svom terenu.

Četiri utakmice igrane u "matine terminu" obeležio je i dobar golgeterski učinak onih koji su se našli na terenu, pošto je za sada palo 11 golova.

U Novom Pazaru viđena je najbolja atmosfera i najlepša fudbalska predstava. Pred prepunim tribinama stadiona u Novom Pazaru domaći sastav ostvario je trijumf nad Spartakom rezultatom 3:0 (0:0).

Prvi deo meča nije zadovoljio publiku jer nije bilo golova, ali je zato u drugom delu meča došlo do erupcije oduševljenja na tribinama usled sjajne igre domaćeg sastava.

Novi Pazar "otvorio" je "Golubove" na isteku sat vremena igre golom Mutavdžića a onda je do kraja meča uspeo da postigne još dva gola. Terenska inicijativa domaćih krunisana je drugim golom u 81. minutu a strelac fantastičnog pogotka bio je Ivan Obrovac.

Tačku na trijumf Novog Pazara i najteži poraz Spartaka u eri Dragog Kanatlarovskog, koji je juče proslavio rođendan, stavio je Vidaković u 86. minutu.

Novi Pazar posle šestog trijumfa u sezoni zauzima šestu poziciju na tabeli sa 20 bodova, Subotičani ostaju na osmom mestu sa tri boda manje.

Na "Karaburmi" je viđena prava goleada a sve vredno pomena dogodilo se u prvih 45 minuta. Jagodinci su najavljivali napad na tri boda ali su ostali praznih šaka jer je domaćin bio raspucan.

Dražić i Gajić doneli su "Romantičarima" dva gola prednosti već do 35. minuta a Živanović je u 42. minutu uspeo da smanji na 2:1 i donese Jagodini nadu da može do remija.

Ipak, OFK Beograd je trećim golom u 45. minutu, drugim Dražićevim, praktično overio trijumf iako se nakon toga igralo još čitavo poluvreme. Do nove promene rezultata došlo je u nadoknadi vremena kada pogodak gostiju nije osujetio sastav sa Stare Karaburme da ostvari peti trijumf u sezoni za selidbu na devetu poziciju.

Jagodina je usled poraza preskočena od strane Novog Pazara i sada se nalazi na sedmoj poziciji sa 18 bodova.

Radnički je u Nišu konačno prekinuo seriju od četiri remija i pobedom nad Voždovcem stigao do druge pozicije na tabeli ili, bolje rečeno, na deobu prvog mesta sa Partizanom koji takođe ima 21 bod ali i meč manje.

Nišlije su na "Čairu" slavile protiv Voždovca rezultatom 2:1 (1:0) a pobedu su doneli Stojanović i Jovanović. Stefan Babović postigao je gol u 50. minutu ali to nije bilo dovoljno da "Zmajevi" izbegnu peti ovosezonski poraz.

Jedini trijumf gostujućeg tima tokom ovog popodneva slavio je Čukarički. "Brađani" su minimalcem u Kragujevu a golom Grujičića u 39. minutu prekinuli seriju od tri meča bez trijumfa, izjednačivši se tako bodovno sa Partizanom i Radničkim iz Niša na čelu tabele.