Autor: Beta Beta
subota 25.04.2015.
18:43
Izvor: Beta

Prvih pet utakmica 24. kola Jelen Superlige ostale su u senci 148. "večitog derbija ali to nije smetalo klubovima koji se bore za opstanak da "uhvate slamku spasa".

Sportske.net

Pet utakmica 24. kola Jelen Superlige igrano je u subotu od 16 časova u senci 148. "večitog derbija".

Rezultati 24. kola JSL:
Jagodina - Voždovac 1:2
Mladost - Donji Srem 0:0
Radnički 1923 - Čukarički 0:1
Radnički Niš - Napredak 2:0
Spartak - Novi Pazar 0:2

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas u Kragujevcu Radnički sa 1:0, u utakmici 24. kola Superlige Srbije i učvrstili se na trećem mestu na tabeli. Jedini gol na utakmici postigao je Zoran Rendulić u 37. minutu.

Čukarički je posle 13. prvenstvene pobede treći na tabeli sa 47 bodova, a Radnički je posle drugog vezanog poraza, odnosno četvrte uzastopne utakmice bez pobede, poslednji sa 15 bodova.

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas u Subotici Spartak sa 2:0 i učvrstili se na petom mestu na tabeli. Dvosturki strelac u 11. prvenstvenoj pobedi Novog Pazara bio je Miloš Mijić u 11. i 81. minutu.

Novi Pazar na petom mestu na tabeli ima 39 bodova, jedan manje, ali i utakmicu više od četvrtoplasirane Vojvodine. Spartak je četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobede i zauzima 12. mesto na tabeli sa 25 bodova.

Fudbaleri Voždovca pobedili su na gostujućem terenu Jagodinu sa 2:1 i naneli joj treći uzastopni poraz. Voždovac je poveo u 11. minutu golom Davora škerjanca, a izjednačio je Nemanja Arsenijević u 78. minutu. Pobedu beogradskom timu doneo je Predrag Sikimić u 82. minutu.

Jagodina je osma na tabeli sa 30 bodova, a Voždovac je pretposlednji 15. na tabeli sa 21 bodom.

Radnički je u Nišu pobedio Napredak sa 2:0, dok su Mladost i Donji Srem odigrali u Lučanima bez golova.

Danas se igraju još dve utakmice 24. kola, Vojvodina - Borac i Crvena zvezda - Partizan, a sutra od 16 časova igraju OFK Beograd - Rad.