JSL - Crvena zvezda vs Rad 2-0 (KRAJ)

• 03. maj 2015.

• 16:59

Pred praznim tribinama našeg najvećeg stadiona, Crvena zvezda danas je savladala ekipu Rada u jednom od derbija 26. kola Jelen Superlige.

Posle odlične partije i pogotka u prošlom kolu protiv Donjeg Srema, trener Crvene zvezde Nenad Lalatović je odlučio da današnji meč počne Petar Orlandić umesto Džošue Parkera.

Crvena zvezda
: Rajković – Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković – Grujić – Lazović, Ristić, Katai – Jović, Orlandić (Avramovski od 62.).

Rad
: Radunović – N. Đurić, I. Đurić, Maraš, Obradović – Gnjatić, Milošević – Rodić, Ljujić (Simić od 62.), Mihajlović - Veselinović (Jelić od 62.).

PRVO POLUVREME

Nepunih 40 sekundi od početka utakmice bilo je dovoljno ekipi Rada da stvori stopostotnu priliku za gol! Kapiten Milošević je kroz sredinu idealno proigrao Mihajlovića, koji je umakao pažnji Zvezdinih štopera, izašao sam ispred Rajkovića, gađao gornji levi ugao gola, ali je lopta okrznula stativu i otišla u gol-aut.

Zvezda zatim preuzima inicijativu, prenosi dešavanja na polovinu gostiju, ali još uvek nema veće opasnosti po mrežu golmana Radunovića.

A onda, u 12. minutu, Petar Orlandić dovodi Zvezdu u vođstvo od 1-0! Sjajna saradnja Kataija i Orlandića, visoki napadač Zvezde je primio loptu na desetak metara od gola, iskosa sa desne strane i snažnim i preciznim udarcem poslao je loptu u suprotni ugao!

Zvezda je nastavila u istom ritmu, pritisak crveno-belih nije jenjavao i već u 16. minutu na semaforu je 2-0!

Luka Jović je obvog puta bio strelac, a Katai je upisao još jednu asistenciju. Razlika je samo što je Jović bio polulevo, ali je, baš kao i Orlandić kod prvog gola, bio precizan u završnici akcije!

Golove možete da vidite OVDE.

Nova sjajna prilika za Rad viđena je u 32. minutu. Ponovo se Milošević istakao odličnim proigravanjem, sa leve strane je pronašao Vladimira Rodića, koji je snažno šutirao iskosa sa desne strane, ali je Zvezdin golman Rajković uz pomoć stative uspeo da zaustavi taj udarac. Na odbijenu loptu je natrčao i Veselinović, ali nije uspeo da učini ništa više.

Na drugoj strani, Aleksandar Katai i dalje odlično igra, a svoju zapaženu ulogu u prvom poluvremenu je umalo krunisao i golom u 39. minutu, kada je snažno šutirao sa nekih 18 metara, ali je lopta završila pored desne stative Radunovićevog gola.

DRUGO POLUVREME

Na startu drugog dela igre, Rad deluje nešto ambicioznije, žustrije na sredini terena, ali i dalje bez pravog efekta. Zvezda drži situaciju na terenu pod kontrolom.

Prva prava prilika za Zvezdu u nastavku meča viđena je u 54. minutu, stopostotna! Akcija Zvezde tekla je po desnoj strani, usledio je oštar centaršut po zemlji, lopta je stigla do usamljenog Luke Jovića na drugoj stativi, ali mladi napadač crveno-belih nije uspeo da pogodi nebranjenu mrežu. Lopta odlazi preko gola.

Dva minuta kasnije i Darko Lazović je bio u prilici, šutirao je iskosa sa desne strane, ali ni on nije bio precizan.

Usledio je period monotonije na terenu, a prekinuo ga je odlučan udarac Rodića sa dvadesetak metara u 74. minutu.

Do kraja, Zvezdina rutinska završnica, ostalo je 2-0.