JSL: Crvena zvezda - Radnički 1923. (kraj)

• 15. mart 2014.

• 16:53

Poslednja utakmica subotnjeg dela programa 19. kola JSL igrana je na "Marakani", a Zvezda je golom Filipa Kasalice stigla do devete uzastopne pobede u nizu i prednosti od 4 boda u odnosu na Partizan.

Do kraja susreta nije bilo prilika pa Zvezda golom Filipa Kasalice dolazi do devete pobede u nizu i povećava prednost nad Partizanom na 4 boda, barem do sutra popodne.

Nakon vodećeg pogotka Zvezda polako pušta papučicu gasa a Marić umalo nije savladao Bajkovića sa više od 30 metara. Njegov udarac Zvezdin golman je u poslednjem trenutku skrenuo u korner pa ostaje 1:0.

Taman kada se činilo da će Zvezda sa velikom dozom nervoze ući u završnicu, usledio je korner, udarac Kelhara, a potom i overa Filipa Kasalice koji dovodi Zvezdu u prednost u 75. minutu!

Utakmica ulazi u poslednjih 15 minuta a Zvezda osim poluprilika Mrđe, Kovačevića i Pavićevića nije uspela da napravi veći problem gostima koji su sve bliže "zalata vrednom" bodu.

Rasplamsala se borba na "Marakani" nakon udarca Dragana Mrđe a Zvezda je u 60. minutu umalo ušla u problem nakon prodora Beljića i udarca Adamovića koji je sjajno odbranio Bajković.

Prva je u nastavku pripretila Crvena zvezda ali je Mrđin udarac glavom završio tik pored stative. Akcija koju su izveli Lazović i Mrđa neodoljivo je podsećala na onu iz 26. minuta kada je udarac najboljeg strelca u JSL zaustavio Ognjen Čančarević.

Uz manje zakašnjenje na "Marakani" je počelo drugo poluvreme duela 19. kola JSL između Crvene zvezde i Radničkog 1923 iz Kragujevca.

Poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu viđeno je u 45 minutu meča kada je Ninković proigrao Nikolu Mijailovića ali levi bek nije iskoristio sjajno utrčavanje već mu je Čančarević "skinuo zicer" pa rezultat nakon prvog dela igre ostaje 0:0!

Mrđin udarac iz 26. minuta nije ugrozio Čančarevića, ali je zato golman Radničkog sjajno intervenisao u 38. minutu kada je Duda dobro šutirao po zemlji.

Ukoliko ne računamo neiskorišćeni jedanaesterac Miloša Ninkovića, Zvezda je do poslednjih pet minuta prvog poluvremena stvorila još samo dve prilike.

Miloš Ninković uzeo je loptu, lepo gađao u donji levi ugao Čančarevićevog gola ali je stativa bila saveznik golmana Radničkog, pa Zvezda ne uspeva da sa penala dođe do prednosti!

Nastavila je Zvezda da napada nakon što je Spalević pogodio stativu a iz jedne od opasnijih akcija lopta je došla do Mrđe koji je bio fauliran od strane Rosića u šesnaestercu a Gogić se nije libio da pokaže na belu tačku.

Čekalo se dobrih 20 minuta na prvu pravu priliku na utakmici a onda je Radnički ni od kuda stigao u poziciju da postigne gol. Pavlović je uputio loptu u šesnaesterac a kapiten Spalević tukao je glavom i pogodio stativu!

Protekla je prva trećina prvog dela igre na "Marakani" ali, osim činjenice da Zvezda ima više lopte u posedu i da steže obruč oko Čančarevićevog gola, nema ničega što bi se moglo izdvojiti kao zanimljivo.

Počeo je duel Crvene zvezde i Radničkog 1923. na našem najvećem stadionu. Tribine nisu najpunije, kako se to moglo očekivati, imajući u vidu da se utakmica igra po prelepom vremenu.

Crvena zvezda
- Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Ninković (od 81' Milunović), Lazović (od 86' Gogić), Mrđa, Dauda (od 66' Kasalica)

Radnički 1923. - Čančarević, Pavlović, Marić, Rosić, Bubanja, Krivokapić (od 87' Čadikovski), Knežević (od 71' Miljuš), Adamović, Beljić, Nedović, Spalević

Crvena zvezda dočekuje Radnički iz Kragujevca koji je u toku nedelje ostao bez trenera, a u duel na "Marakani" ulazi posle teškog poraza od Partizana na "Čika Dači" (0:5).

Paralelno sa duelom u Jagodini, na našem najvećem stadionu igra se poslednji meč subotnjeg dela programa 19. kola u Jelen Superligi.