JSL - Burno u Kruševcu - Pobeda Napretka, Užičani besni!

• 04. maj 2014.

• 21:07

Fudbaleri kruševačkog Napretka večeras na svom terenu savladali Slobodu izu Užica, koja je posle ovog poraza u veoma teškoj situaciji po pitanju opstanka u Superligi.

Utakmicom u Kruševcu, kompletirano je 27. kolo Superlige. Napredak je slavio sa 3:1 protiv užičke Slobode, koja je posle ovakvog epiloga, ali i posle jučerašnjih pobeda Javora, Radničkog iz Kragujevca i OFK Beograda, u veoma teškoj situaciji.

Ekipa Nenada Lalatovića povela je posle 16 minuta igre golom Vidakovića, a na asistenciju Gavrića, da bi 20 minuta kasnije Dimitrov kruinisao akciju Trujića za vođstvo od 2:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a nadu Užičanima dao je Stefan Mihajlović u 54. minutu, kada je prepolovio prednost Kruševljana.

Trener Slobode Ljubiša Stamenković je imao dosta primedbi na suđenje tokom meča, zbog poništenog gola Tijaga Galvaa, nedosuđenog penala zbog prekršaja nad Žeravicom, a tačku na ovaj meč stavio je Bojan Božović u 88. minutu, posle još jedne asistencije Trujića sa leve strane - 3:1.

U nadoknadi vremena, mreža Užičana se još jednom zatresla, ali Kruševljanima je poništen taj gol zbog ofsajda.

Sloboda je tako ostala na 27 bodova, koliko imaju i Donji Srem i kragujevački Radnički, a da njihova situacija bude još teža, u sledećem kolu im u goste dolazi vodeća Crvena zvezda.