nedelja 03.03.2019.
13:08

Minimalac Crvene zvezde u proveri sa srpskoligašem sa Novog Beograda.

Beta/Branislav Božić/Ds

Stručni štab Crvene zvezde iskoristio je priliku da jutro nakon "večitog derbija" testira rezerviste u duelu sa srpskoligašem.

Crvena zvezda je na pomoćnom terenu stadiona "Rajko Mitić" ugostila IMT sa Novog Beograda i slavila rezultatom 1:0 (1:0) golom Dejana Joveljića.

Za Zvezdu su nastupili igrači koji nisu dobili priliku u jučerašnjem prvenstvenom susretu sa Partizanom, izuzev Mirka Ivanića koji je dobio šansu sa klupe.

Već na startu utakmice Marko Gobeljić se požalio na povredu i nakon samo četiri minuta kapitensku traku predao Srđanu Babiću, a mesto u timu prepustio Mirku Milikiću.

Tokom prvog poluvremena Zvezda je pretila preko Joveljića, Hajdina i Ivanića, a gosti su najbolju šansu imali preko Vukašinovića kada je golman Popović bio na visini zadatka.

Jedini gol na meču pao je u 36. minutu. Erik Jirka je dodao loptu Dejanu Joveljiću, a mladi napadač bio je siguran i doveo Zvezdu u prednost.

U nastavku su šansu dobili svi igrači koji su meč počeli na klupi za rezerve. Dobru priliku Zvezda je imala u 56. minutu preko Bogdana Jočića, dok je IMT zapretio preko Bajića ali je Supić zaustavio njegov pokušaj.

Drugi deo drugog poluvremena protekao je bez većih uzbuđenja, a nije bilo ni promene rezultata, pa je Zvezda zabeležila minimalni trijumf u proveri koja je poslužila da svi igrači dobiju minute.

Ostaje da se vidi da li je povreda Marka Gobeljića ozbiljna ili je zbog problema koje je imao u prethodnom periodu preventivno zamenjen nakon što je osetio bol.

Crvena zvezda: Popović (od 49' Supić) - Gobeljić (od 4' Milikić), Babić (od 46' Jočić), Eraković, Hajdin - Vulić, Ivanić (od 46' Milijaš) - Jirka, Ebisilio (od 64' Novaković), Vukanović - Joveljić;