JOŠ JEDAN KORAK - "Đu-Le" ne da Partizanu da stane!

• 17. maj 2017.

• 20:52

Kolo pre kraja plej-of faze takmičenja u Superligi Srbije fudbaleri Partizana stavili su šampanjac na hlađenje, pošto su kao gosti savladali Radnički iz Niša.

JOŠ JEDAN KORAK -
Fudbalski klub Partizan nalazi se na pola koraka od šampionske titule nakon trijumfa koji su crno-beli večeras ostvarili na gostovanju Radničkom u Nišu.

Partizan je kao gost savladao Radnički rezultatom 3:1 (0:0) pa će u poslednjem kolu čak i sa jednim osvojenim bodom overiti titulu prvaka Srbije!

Prvo poluvreme duela na "Čairu" nije bilo previše sadržajno. Umesto kvalitetnog fudbala i golova videli smo dosta prekida i tek po neko uzbuđenje.

Najbolju priliku za postizanje gola imao je Partizan. Posle kornera u 26. minutu Lazar Ćirković je bio najviši u skoku ali je loptu sa gol linije izbacio Radoš Bulatović.

Na startu prvog dela igre zabeležen je i sporan momenat pred golom Radničkog. Sudija Zoran Široki progledao je kroz prste napadaču Partizana Urošu Đurđeviću koji je bez ikakve potrebe glavom 'ćušnuo' Radoša Bulatovića u predelu stomaka.

Završnicu prvog poluvremena obeležila je inicijativa domaćih koji ipak nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Nemanje Stevanovića.

Pitanje pobednika rešeno je na startu drugog poluvremena i to za samo tri minuta igre. Nakon mirnog početka drugog dela igre Partizan je izveo "Blitzkrieg" i tako stigao na korak od šampionske titule.

Ponovo je tandem "Đu-Le" bio koban za rivala Partizana, s tim što je na večerašnjoj utakmici prvi pogodak za crno-bele postigao Brazilac.

Vodeći pogodak Partizan je postigao u 55. minutu preko Leonarda da Silve Souze koji je posle sjajnog pasa Marka Jankovića zaobišao golmana Zogovića i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Tri minuta kasnije crno-beli dupliraju prednost. Loptu koju je iz zadnje linije na polovinu Radničkog poslao štoper Partizana Leonardo da Silva prebacuje loptu ka Đurđeviću koji beži odbrani Radničkog i lob udarcem postiže drugi pogodak za goste.

Već tada je bilo jasno da će Partizan iz Niša poneti jako važna tri boda, ali se Uroš Đurđević postarao da pobeda bude još ubedljivija.

Najbolji strelac crno-belih stigao je do svog 24. pogotka u Superligi golom u 78. minutu čime su sve dileme vezane za pitanje pobednika bile rešene, premda je domaćin postigao utešni gol.

Gol za Radnički postigao je Živković u 85. minutu čime je domaćin samo ublažio poraz.

Partizan će bodom u duelu sa Mladosti overiti titulu.