Jermenija – Srbija 0:2 (poluvreme)

• Autor: Miloš Marković

• 28. februar 2012.

• 15:47

Fudbalska reprezentacija Srbije na odličan način je započela kiparsku „odiseju“. Posle prvog poluvremena meča protiv selekcije Jermenije, Orlovi vode rezultatom 2:0.

Napadačka i poletna igra u prvom poluvremenu po rezultatu ispunjava ono što je pred meč u Limasolu nagovestio i vršilac dužnosti selektora Srbije Radovan Ćurčić.

Srbija u najavljenom ofanzivnom sastavu rezultatski ubedljiva, svoju nadmoć nad današnjim rivalom, selekcijom Jermenije koristi već u 15. minutu kada je, posle pokušaja Kolarova, Zdravko Kuzmanović smestio loptu u mrežu i doneo prednost našem timu.

Orlovi su nastavili sa dobrom igrom, vredi napomenuti udarac Kolarova iz slobodnog udarca koji je golman Jermenije izbio u korner.

Do dupliranja prednosti je došlo već posle pola sata igre kada, posle slobodnog udarca koji je izveo Kuzmanović, na odbijenu loptu natrčao Ivanović i rezultat povećao na 2:0.