Jeftin penal skupo koštao "Orliće"

• Autor: Bojan Jovanovic

• 12. oktobar 2012.

• 20:52

Mlada reprezentacija Srbije pružila odličan otpor Engleskoj u baražu za plasman na EP 2013, ali je ipak poražena sa 1:0 nakon jedanaesterca koji je realizovao Douson u 65. minutu.

Jeftin penal skupo koštao
Selekcija Srbije bila je blizu pozitivnog rezultata u prvom meču baraža za EP 2013 protiv Engleske, ali su na kraju domaći ipak slavili rezultatom 1:0.

Selektor Janković je na meču u Noriču šansu pružio sledećim fudbalerima: Aleksić, Pantić, Mladenović, Gudelj, Medojević, Milivojević, Lazović, Milunović, Marković, Malbašić, Despotović.

Već u prvom minutu viđen je prvi žuti karton. "Požuteo" je napadač Srbije Despotović zbog neopreznog starta nad štoperom domaćeg tima.

Nedugo zatim "požuteo" je i Aleksandar Pantić (7.min), ali i Rahim Sterling kod domaćih.

U 10. minutu srpski tim je po prvi put zapretio. Ka golu Batlanda šutirao je Saša Marković, ali je bio neprecizan.

Rahim Sterling je na polovini prvog poluvremena pokušao da iznudi jedanaesterac, ali sudije nije naseo na ovo simuliranje krilnog napadača Liverpula.

Milunović je u 27. minutu nakon centaršuta sa desne strane glavom sa nekoliko metara prebacio gol, ali delovalo je da je to bila previsoka lopta za fudbalera Crvene zvezde.

U 34. minutu Lazović nakon asistencije Milunovića šutira pravo u ruke Batlanda.

U 39. minutu nakon oštrog starta Mladenović zasluženo dobija javnu opomenu, ukupno treću u srpskom timu.

U 40. minutu fudbaler Mančester Sitija Džek Rodvel iz izgledne pozicije šutira preko gola Aleksića.

U 43. minutu Ins, desetka u redovima Gordog Albiona, snažno šutira levom nogom, ali je lopta prohujala pored desne stative.

U 45. viđen je i neprecizan pokušaj Hendersona i to je bilo sve u prvom poluvremenu meča u Noriču.

Nakon 15. minuta igre u drugom poluvremenu Zaha odlično šutira, ali je Aleksić siguran.

Ipak, naša odbrana je poklekla pred napadima domaćih. U 65. minutu nesmotren start Luke Milunovića nad desnim bekom Engleske rezultirao je penalom, iako postoji mogućnost da je start bio izvan šesnaesterca.

Nakon jedanaesterca Douson pogađa i Englezi stižu do važne prednosti u baražu.

Do kraja meča bilo je još nekoliko pokušaja sa obe strane, ali je rezultat ostao 1:0 za Englesku.

Revanš meč baraža za plasman na EP 2013 u Izraelu igra se u Kruševcu 16. oktobra.