Jagodinci promašivali, Zvezda nastavila seriju!

subota 05.03.2016.
19:57

Znatno teže nego što su mnogi očekivali, Crvena zvezda večeras na Marakani savladala Jagodinu koja se predstavila u odličnom izdanju, ali nije iskoristila brojne prilike, pogotovo u prvom poluvremenu.

Beta/BranislavBožić/Ev

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su svoju impresivnu seriju pobeda u domaćem šampionatu.

Večeras su pred svojim navijačima u 25. kolu Superlige savladali Jagodinu sa 3:1 i tako upisali 22. uzastopni trijumf u ovom takmičenju.

Večerašnja pobeda ima i poseban značaj za crveno-bele, jer je ostvarena u sklopu proslave 71. rođendana kluba iz Ljutice Bogdana.

Ipak, za ekipu Miodraga Božovića nije išlo sve tako ''glatko'' protiv Jagodine, pogotovo u prvih 45 minuta, kada je Mile Savković u nekoliko navrata izlazio sam ispred Kahrimana, ali je Zvezdin golman u dva navrata izlazio kao pobednik, dok je jedan pogodak Savkovića sudija poništio zbog (ne)postojećeg ofsajda.

Zvezda je imala par prilika u prvom poluvremenu, preko Vijere, Edsona, Kataija, ali bio je to znatno manje od onoga što se očekivalo.

Slična slika i u početkom drugogv poluvremena, kada je Nikolić izbio sam ispred Kahrimana, ali je traljavo šutirao pored gola.

I onda, kazna za sve promašaje Jagodinaca stigla je u 59. minutu, kada je Grujić iznudio slobodan udarac sa dvadesetak metara, iskosa sa desne strane, a Luis Ibanjez ponovio ono što je uradio i prošlog vikenda protiv Partizana - još jedna majstorija iz ''slobodnjaka'' za 1:0 u korist crveno-belih!

Ali, nepuna dva minuta kasnije, usledila je još jedna opasna kontra gostiju, Savković ovoga puta pogađa prečku, a na odbijenu loptu natrčao je bivši napadač Zvezde Aleksandar Jevtić, za izjednačenje na 1:1.

Ibanjezov i Jevtićev gol možete da vidite OVDE.

Ulaskom Srđana Plavšića umesto Sava Pavićevića, Zvezda je zaigrala ofanzivnije, konkretnije, opasnije, i u 71. minutu Ibanjez sjajno centrira za Kataija, koji realizuje ovu odličnu akciju crveno-belih - 2:1.

OVDE pogledajte i na koji način.

Ovaj pogodak dogodio se baš kada su Delije počele da bakljadom slave 71. rođendan kluba, a ono što je još interesantnije, bio je to 71. Zvezdin pogodak u Superligi ove sezone, za ukupno 71 osvojen bod!

Tu ipak nije bila stavljena tačna na ovaj meč, videla se velika želja i kod Uga Vijere da se upiše u strelce, što je on i učinio u drugom minutu nadoknade vremena, na centaršut Ristića sa leve strane za konačnih 3:1!

Kako je to učinio, možete da vidite OVDE.

Crvena zvezda: Kahriman - Petković, Pavićević (Plavšić od 64.), Edson, Ibanjez - Le Talek - Donald, Srnić (Ristić od 69.), Grujić, Katai (Sikimić od 91.) - Vijera.

Jagodina: Tatić - Đorđević, Gašić, Filipović, Miladinović (Popović od 81.) - Mitošević, Nedović (Ivanović od 77.), Nikolić - Kjereme, Savković, Jevtić (Lečić od 71.).