Jagodinci izvukli bod u Užicu!

• 23. mart 2013.

• 16:36

U zaostaloj utakmici 19. kola Superlige, Sloboda pred svojim navijačima bila bolji rival, dugo imala minimalno vođstvo, ali su gosti iz Jagodine u nadoknadi vremena uspeli da izbegnu poraz.

Duel direktnih rivala u borbi za plasman u Evropu završen je bez pobednika u subotu u Užicu.

Sloboda je bila bliža pobedi, ali su Jagodinci ipak uspeli da izbegnu treći uzastopni poraz - 1:1 na kraju.

Pred oko 2.000 gledalaca, domaći tim je posebno u prvom poluvremenu bio bolji rival, a inicijativu je krunisao na isteku prvih pola sata igre, kada je postignut vodeći gol.

Pejović je ubacio loptu u kazneni prostor, Memedović prosledio ka Galvau, koji sjajno reaguje i ''makazicama'' šalje loptu u mrežu gostiju - 1:0.

U finišu prvog poluvremena je i Ranđelović imao sjajnu priliku, ali je sa samo par metara od gola bio neprecizan.

U nastavku Jagodinci popravili utisak, nekoliko puta su pripretili preko Đenića, dok su Užičani, zadovoljni rezultatom, nešto opreznije atakovali.

Ipak, nisu uspeli da prednost uvećaju, a kazna je stigla u nadoknadi vremena. Slobodan udarac za goste, Arsenijević je proigrao Živanovića, koji preciznim udarcem šalje loptu u mrežu - 1:1.

Ovim remijem Jagodina je uspela da zadrži distancu od četiri boda više od Užičana. Ekipa Sima Krunića na četvrtom mestu ima 33, a Sloboda 29 bodova na petoj poziciji.