Jagodina remijem okončala boravak u Turskoj

• Autor: Miloš Marković

• 09. februar 2014.

• 09:11

U poslednjoj utakmici na pripremama u Antaliji, ekipa Jagodine odigrala je nerešeno protiv danskog prvoligaša.

Jagodincu su remizirali sa grubom ekipom danske "Sondajuske", u meču u kome je bilo vrlo malo prilika za gol.

Viđena je prava rovovska borba, na momente sa vrlo oštrim startovima Danaca.

Upravo je u jednom takvom duelu deblji kraj izvukao je desni bek Jagodine Milinković, pa je susret morao da završi pre vremena. Takođe zabeležen je smo i krajnje nesportski potez Kristensena koji je namerno nagazio kapitena Jagodine Cvetkovića i zbog toga dobio crveni karton.

Jagodina je imala nekoliko prilika za gol. Pre svega na pet minuta pre završetka prvog poluvremena, kada je golgeter Jagodine Pešić izašao je sam ispred protivničkog golmana, ali šutirao pored stative.

U pedeset petom minuti strahovit šut Đurića sa dvadeset pet metara. Lopta je završila pored gola. I u osamdeset drugom minutu posle odlično nabačene lopte Šušnjara sa desne strane u petercu je malo zakasnio Pešić da loptu sprovede u mrežu.

Na kraju, ostalo je 0:0, a celokupne pripreme su dobile pozitivnu ovcenu od strane trenera Dodića.

"Mislim da smo odlično odradili pripreme. Kroz veoma jake treninge i kontrolne utakmice sa osam izuzetno kvalitetnih protivnika pokazali smo da je ’’Jagodina’’ dobro ukomponovan tim i da ćemo s pravom u nastavku šampionata imati velike ambicije.", istakao je šef Stručnog štaba Mladen Dodić.

Inače, poslednjoj kontrolnoj utakmici fudbalera Jagodine prisustvovao je i selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Radovan Ćurčić.

"Došao sam u Antaliju da pogledam mlade reprezentativce u srpskim timovima. Jagodina ih ima dvojicu, Pešića i Filipovića. Inače vidi se da je Jagodina odlično odradila pripreme i da s pravom za nastavak prvenstva najavljuju juriš na trofeje."
, izavio je Ćurčić.

Fudbaleri Jagodine u toku naredne sedmice nastavljaju sa treninzima na svom terenu za drugi deo prvenstva koje počinje 23. februara.