utorak 23.04.2019.
11:19

Možda priželjkuju baš takav scenario u narednom okršaju sa veliki rivalom.

Sportske.net

Dva dana pre 160. Večitog derbija, FK Partizan se na svom Instagram nalogu prisetio kako je to izgledalo pre tačno 73 godina kada je odigrana prva utakmice između Partizana i Crvene zvezde.

Prvi Večiti derbi je odigran na igralištu ugašenog BSK, na kome je 1949. sagrađen armijski stadion, čiji je danas vlasnik Partizan.

Tada, 21. aprila 1946. godine, pobedio je Partizan sa 2:0. U jednom od izveštaja sa meča golovi su bili precizno pojašnjeni.

"U 32. minutu prvog poluvremena Rupnik se iznenada stvorio pred protivničkim golom, i iz neposredne blizine, koso po zemlji, postigao prvi gol. U 14 minuti drugog poluvremena, lepa kombinacija Matekalo – Rupnik – Mihajlović završila se u Lovrićevoj mreži".

Ta prilika je ovekovečena i legendarnom zajedničkom fotografijom.

Prvi derbi Crvena zvezda Partizan 2

Igrači Partizana (beli dresovi) i Crvene zvezde (tamni dresovi) na prvoj međusobnoj utakmici: Šoštarić, Brozović, Čolić, Krnić, Atanacković, Simonovski, Rupnik, Kašanin, Atanacković, Bobek, Jezerkić, Mitić, Tomašević (stoje), Drenovac, Petrović, Đurđević, Đajić, Palfi, Stanković, Mihailović