Istorijski dan za Jagodinu!

• 08. maj 2013.

• 22:25

Fudbaleri Jagodine osvojili su Kup Srbije, trijumfom u finalu nad ekipom Vojvodine sa 1:0. Odlučio gol Đurića u 15. minutu iz penala za istorijski trofej Jagodinaca. Vojvodina neočekivano slaba i bezopasna, veliko razočaranje za navijače ''Lala''...

U pravoj fudbalskoj atmosferi koju su priredile pristalice oba kluba, Vojvodina je od starta pokušala da nametne svoj ritam i da što pre stigne do vođstva.

I već u 10. minutu prva prava prilika za Novosađane, Oumaru je probio u svom stilu, došao u priliku za udarac, ali je bio zamalo neprecizan, lopta odlazi pored gola.

I, kada se očekivao još jači pritisak Novosađana, samo pet m inuta kasnije usledio je konkretan odgovor Jagodinaca.

Sudija Mažić je igranje rukom jednog igrača Vojvodine u svom kaznenom prostoru okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu, a sa bele tačke siguran je bio Milan Đurić za vođstvo Jagodine od 1:0!

trajkovic

Ovaj gol, suprotno očekivanjima, nije mnogo promenio kad su u pitanju dešavanja na terenu. Vojvodina je pokušavala da nametne svoj ritam, imala je više loptu u nogama, ali bez ikakvog efekta. Jagodinci su bez problema sačuvali stečenu prednost do kraja prvog poluvremena.

Ista slika i u nastavku. Vojvodina nikako nije uspevala da uputi udarac u okvir gola golmana Bondžulića i samo na mahove pojačavala pritisak oko kaznenog prostora Jagodine.

Vreme je isticalo, a u finišu meča jedino je Radoja imao dva konkretna pokušaja ka golu Jagodinaca, ponovo neuspešna.

Posle svega, veliko razočaranje navijača Vojvodine koji su u Humsku stigli u velikom broju i, naravno, slavlje Jagodinaca koji su osvojili prvi trofej Kupa u klupskoj istoriji!

Jagodina: Bondžulić, Dukić, Mihajlović, Živanović, Projić, Đurić, Gogić, Lepović, Cvetković, Arsenijević, Stojanović.

Vojvodina: Supić, Vulićević, Jokić, Trajković, Pavlović, Radoja, Ađuru, Vranješ, Alivodić, Oumaru, Katai.