ISTORIJA - Zvezda "pazarila" tri boda i REKORD!

utorak 22.03.2016.
16:55

Neviđeno kada je Crvena zvezda u pitanju, ekipa Miodraga Božovića stigla je do 24. pobede u nizu u domaćem prvenstvu i to na gostovanju Novom Pazaru.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Izabranici Miodraga Božovića mogu polako da počnu sa pripremanjem slavlja kada je titula u pitanju.

Crveno-beli su danas savladali ekipu Novog Pazara na jednom od najtežih gostovanja u domaćem šampionatu sa veoma ubedljivih 0:4 i tako su stigli do 24. pobede u nizu ove neverovatne sezone za Crvenu zvezdu i do obaranja klupskog rekorda po broju uzastopnih pobeda u domaćem šampionatu.

Nije baš najbolje krenulo po Crvenu zvezdu, kapiten Aleksandar Luković je napravio nekoliko grešaka, dopustio je domaćima da uđu u solidne prilike, ali promene rezultata nije bilo.

Najbolju šansu za Pazarce, ispostaviće se, na celoj utakmici, propustio je Vojo Ubiparip. Luković je pogrešio, Ubiparip je bio u veoma izglednoj poziciji, ali je očajno šutirao, ostalo je 0:0.

Onda kreće dominacija crveno-belih.

Igrao se 27. minut, možda i najslabiji na terenu u dosadašnjem susretu, Aleksandar Luković, skače pored odbrambenih igrača Pazara, golmna Živković nije istrčao na loptu, pa je Kraljevčanin pogodio za 0:1!

Katai je imao sjajnu priliku da poveća na 0:2, a onda novi šok za Pazarce.

Pogrešili su plavo-beli u odbrani, Le Talek je prošao po desnoj strani, video je samog Vieiru kome je prosledio loptu, a Portugalac postiže svoj 19. gol ove sezone, postiže i gol na devetoj utakmici uzastopno za 0:2, igrao se 38. minut.

Pet minuta kasnije novo radovanje izabranika Miodraga Božovića.

Plavšić je prošao po desnoj strani, hteo je da uposli Srnića u srcu kaznenog prostora, ali je Jasmin Trtovac intervenisao, ali veoma loše, poslao je loptu u svoju mrežu - 0:3.

Upravo ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a u drugo su igrači Crvene zvezde krenuli nešto opuštenije, pa je Pazar mogao da stvori prilike pred golom Kahrimana.

Imali su jednu u 66. minutu nakon što je Katai na drugoj strani propustio dobru priliku. Micevski je izašao 1 na 1 sa golmanom Kahrimanom, ali je šutirao pravo u njega, ostalo je 0:3.

Već u sledećem napadu bilo je 0:4, Plavšić je centrirao, Le Talek je bio najprisebniji u šesnaestercu i poslao je loptu iza leđa golmana Pazara koji se, ruku na srce, danas nije proslavio svojim intervencijama.

Mogla je Zvezda i do petog gola da sudija nije pokazao ofsajd koji je bio dosta diskutabilan.