ISTORIJA! Vicešampion Evrope na kolenima, Zvezdina najveća pobeda posle Barija!

• 06. novembar 2018.

• 20:49

Prošlosezonski finalista Lige šampiona nemoćan na ''Marakani'', Zvezdina pobeda iz najlepših snova!

Crvena zvezda je večeras zapušila usta svim kritičarima posle dva ubedljiva poraza u prethodna dva kola i istorijskom pobedom nad Liverpulom od 2:0 u četvrtom kolu Grupe C, pred oko 50.000 gledalaca na Marakani, postala prvi srpski klub koji je uspeo da ostvari pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona!

Milan Pavkov je dvostruki strelac, ogromne su njegove zasluge, ali ceo tim na čelu sa Vladanom Milojevićem je večeras zadivio Evropu i omogućio Zvezdi novu priliku da se i ove sezone domogne evropskog proleća!

Kao i na ''Enfildu'', Zvezda je hrabro ušla u meč, ali za razliku od prethodnog duela, kada je doživela pad u igri posle dvavdesetak minuta i potom bila surovo kažnjena, Milojevićevi puleni večeras su svih 90 minuta savršeno odigrali i za to su nagrađeni istorijskim trijumfom.

Prva opasnost pred golom Liverpula viđena je u devetom minutu, kada je Marin imao dosta slobodnog prostora na levoj strani, ušao je u kazneni prostor, šurtirao, ali nedovoljno snažno i pravo u Alisona.

Ipak, to je bila najava Zvezdinog pritiska u narednih nekoliko minuta. Crveno-beli su iznudili i par kornera, a posle onog u 15. minutu, Vujadin Savić je šutirao iz okreta i poslao loptu pored leve stative.

Liverpul je uzvratio dva minuta kasnije, bila je to sjajna prilika za Danijela Staridža, posle centaršuta sa leve strane, a napadač Liverpula je potpuno neometan šutirao sa nekih 14 metara, loše je to učinio, lopta je završila preko gola.

Potom u 20. minutu nova opasnost po gol Zvezde, opet Staridž, ovog puta iskosa sa leve strane, ali lopta je zakačila Filipa Stojkovića i završila u korneru.

Samo minut kasnije, Ben se našao u prilici, Alison je odbranio, lopta je otišla u korner, koji je Marin sjajno izveo, a još bolje reagovao Milan Pavkov u kaznenom prostoru. Napadač Zvezde bio je najviši u skoku, Alison je nemoćan - 1:0 za Zvezdu! Delirijum na tribinama!

Već u 26. minutu nopva prilika za Bena, opet je iznudio korner, ali ovoga puta Marko Marin je prejako uputio loptu iz ugla, ništa od reprize vodećeg gola.

Liverpul je uzvratio u 33. minutu preko Lalane, opet je Filip Stojković spasio gol pravovremenom intervencijom!

Ništa gosti do poluvremena nisu uspeli da urade, pa je Jirgen Klop reagovao dvostrukom izmenom - Aleksander-Arnolda je zamenio Gomez, a umesto Staridža, na terenu je Firmino.

I tek što je počelo drugo poluvreme, u 46. minutu Marin šutira sa 13-14 metara, lopta pogađa Milnera u ruku, ali se Lahoz ne oglašava!

Liverpul je imao prečku posle centaršuta Robertsona sa leve strane, kada je lopta zakačila jednog od Zvezdinih fudbalera a u tom trenutku Filip Stojković se požalio na povredu i nije mogao da nastavi meč. Njegovo mesto zauzeo je Marko Gobeljić.

U 64. minutu Čaušić je zamenio nedovoljno spremnog Marka Marina posle nedavnog oporavka od povrede.

U 70. minutu Salah je odlično šutirao sa 18 metara pod prečku, ali Borjan još bolje interveniše. Usledio je korner posle kojeg gosti ponovo prete, opet preko Salaha, ovoga puta lopta je okrznula stativu.

Pet minuta kasnije, Zvezda je imala opasnu kontru, ali su se crveno-beli spetljali u završnici, upućena je prejaka lopta za Srnića i prilika je propala.

Do kraja gledali smo pritisak Liverpula, ali jalov. Nekoliko opasnijih situacija uspešno je rešio sjajni Milan Borjan, a Zvezda je izdržala i pored problema sa povredom koje je imao rezervista Čaušić.

Videlo se da gosti nemaju rešenje, svi su jedva čekali poslednji zvižduk sudije Lahoza, za početak istorijskog slavlja na ''Marakani''.

Dodajmo još i da su Zvezdini fudbaleri večeras na dresovima nosili Natalijinu ramondu, a s tim u vezi i Jirgen Klop je oduševio večeras. Opširnije o tome čitajte OVDE.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (od 58. Gobeljić), Degenek, Savić, Rodić, Jovančić, Krstičič (od 73. Jovičić), Marin (od 64. Čaušić), Ben, Srnić, Pavkov.

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold (od 46. Gomez), Van Dajk, Matip, Robertson, Milner, Lalana (od 79. Origi), Vajndalum, Mane, Salah, Staridž (od 46. Firmino).