Istorija - Srbija u osmini finala Svetskog prvenstva!!!

• 06. jun 2015.

• 07:50

Omladinska reprezentacija Srbije ostvarila je u subotu istorijski uspeh na Mundijalitu na Novom Zelandu pošto je trijumfom nad Meksikom obezbedila plasman u osminu finala kao prvoplasirana u grupi "D".

Fudbalska reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina obradovala nas je u subotu ujutru plasmanom u osminu finala Svetskog prvenstva na Novom Zelandu!

U trećem kolu grupe "D" Srbija je na "Otago" stadionu savladala Meksiko rezultatom 2:0 (2:0) čime je obezbedila plasman u osminu finala Svetskog prvenstva sa prve pozicije na tabeli.

Golove pogledajte OVDE!

Srbija - Rajković, Gajić, Antonov, Babić, Veljković, Zdjelar, Maksimović, Sergej (od 86' Grujić), Gaćinović (od 79' Jovanović), Živković, Mandić (od 64' Šaponjić)

Meksiko - Gonzales, Gutjerez, Kardenas, Areola, Agire, Lozano, Pineda (od 46' Markez), Ramirez (od 55' Lainez), Guzman, Galaviz, Martinez (od 46' Dijaz)

Odlično su "Orlići" otvorili utakmicu, Rajković je na prvu dubinsku loptu intervencisao glavom van šesnaesterca a šezdesetak sekundi kasnije na drugoj strani je usledio mat u tri poteza.

Manje od sto sekundi igre bilo je potrebno Srbiji da stigne do vodećeg gola a akcija koju su izveli Andrija Živković, Sergej Milinković-Savić i Nemanja Maksimović bila je udžbenička.

Prvotimac Partizana iz auta je pogodio Sergeja u glavu a ovaj sa peterca prebacuje do Maksimovića koji se samo poklonio i doveo Srbiju u vođstvo od 1:0 posle nepuna dva minuta igre!

Tokom prvih 15 minuta meča "Orlići" su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu a odlično pozicioniranje i poštovanje taktičkih zamisli selektora Veljka Paunovića učinili su da protivnik deluje inferiorno.

Tek nakon pomenutog perioda igre Meksiko se odvažio da krene agresivnije ali je u tim trenucima kapiten Srbije Predrag Rajković autoritativnim intervencijama kod centaršuteva i solidnog pokušaja Pinede stavio "Sombrerosima" do znanja ko je gazda na terenu.

Jedini peh koji je Srbiju zadesio tokom prvih 45 minuta igre u Danedinu dogodio se nakon jednog skok duela kada je asistent kod prvog gola Milinković-Savić podigao lakat a sudija je ocenio da je to prekršaj za žuti karton pa Sergej neće igrati u osmini finala Mundijalita!

U završnici prvog dela susreta Srbija je prepustila rivalu terensku inicijativu a onda je u poslednjih pet minuta izvršila kontraudar koji je rezultirao novim pogotkom, još lepšim od vodećeg.

Centarfor Staniša Mandić oboren je na dvadeset metara od gola a Andrija Živković je u dogovoru sa Sergejom Milinkovićem-Savićem preuzeo odgovornost i majstorskim udarcem levom nogom pogodio mrežu Meksikanaca za vođstvo Srbije od 2:0 posle 42 minuta igre!

Srbija

Nastavak utakmice doneo je očekivan pritisak Meksika koji je naš nacionalni tim uspevao da neutrališe dobrom igrom u odbrani a najveći kredit ide na račun golmana Predraga Rajkovića koji je u nekoliko navrata panterskim intervencijama spasavao gol Srbije.

Najviše problema Srbija je imala u poslednjih 15 minuta kada je rezervista Alehandro Dijaz u dva navrata stavio Rajkovića na muke ali je kapiten Paunovićeve selekcije maestralno reagovao u obe situacije.

Nije ni Srbija bila bezopasna po gol rivala u drugom poluvremenu ali se ne može reći da su stvorene neke prilike koje bi mogle da budu svrstane u kategoriju stopostotnih.

U završnici utakmice selektor Veljko Paunović promenio je formaciju uvođenjem Vukašina Jovanovića umesto Mijata Gaćinovića pa su "Orlići" u poslednjih desetak minuta igrali sa šestoricom igrača defanzivnih karakteristika.

Mora se priznati da je Srbija u završnici imala i dosta sreće u nekoliko situacija kada je odbrana pravila ozbiljne greške a Meksikanci nisu uspevali da ih iskoriste i pretvore u gol.

Zahvaljujući trijumfu u trećem kolu grupe "D" i remiju Urugvaja i Malija (1:1) Srbija je prvu fazu takmičenja završila na prvoj poziciji na tabeli sa 6 bodova i gol razlikom 4:1 (+3) što bi u osmini finala trebalo da joj donese nešto lakšeg protivnika.

Potencijalni rivali Srbije biće trećeplasirane reprezentacije iz grupa "E" i "F" a to su u datom trenutku selekcije Nigerije i Fidžija. Postoji ipak mogućnost da "Orlići" za rivala dobiju Honduras ili Mađarsku pa ćemo protivnika dobiti tek nakon što bude kompletirana grupna faza takmičenja na Mundijalitu.

Dodajmo samo to da će Srbija svoju utakmicu osmine finala na Svetskom prvenstvu igrati 10. juna od 16 časova po lokalnom, odnosno 06.00 po srednjeevropskom vremenu.