IMA LI ŠTA LEPŠE - Srbija vs Brazil za PRVAKA SVETA!!!

• 17. jun 2015.

• 11:59

Treća uzastopna drama, treći uzastopni meč rešavan posle 120 minuta igre i treća uzastopna, neopisiva radost ljubitelja sporta u Srbiji! ''Orlići'' su u finalu Svetskog prvenstva!!!

Reprezentacija Srbije nastavlja da ispisuje zlatne stranice istorije našeg reprezentativnog fudbala na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina na Novom Zelandu!

Paunovićevi ''Orlići'' su danas savladali selekciju Malija sa 2-1 posle produžetka (1-1) u regularnom toku i sa Brazilom će igrati u borbi za TITULU PRVAKA SVETA!!!

Golovi OVDE.

Početak meča kakav se samo poželeti mogao!

''Orlići'' su zaigrali odlično od prvog minuta i već u četvrtom su stigli u vođstvo! Sjajno je Maksimović kroz sredinu pronašao Andriju Živkovića koji je umakao pažnji odbrane rivala, izbio sam ispred golmana i rutinski ga savladao - 1:0 za Srbiju!

Vodeći gol je dodatno podigao samopouzdanje našim igračima, koji su kontrolisali dešavanja na terenu, imali inicijativu i stvarali nove šanse.

Međutim, nisu uspevali da ih iskoriste i rano stečenu prednost još više uvećaju.

U 13. minutu, greška Maige na polovini selekcije Malija, Mandić je došao do lopte, uposlio Sergeja Milinković-Savića, koji šutira, ali Kulibali uspeva da izblokira taj šut i šansa je propala.

Sjajna akcija naših i u 21. minutu, Gajić i Živković su odlično kombinovali, Gajić je na kraju oštro centrirao ka Mandiću, koji ne uspeva da tu akciju završni na pravi način.

Usledio je nešto mirniji period igre, a onda nova velika prilika za Srbiju. Sergej Milinković-Savić je prihvatio loptu u ''srcu'' kaznenog prostora, odmah je šutirao, ali opet je njegov šut izblokiran.

U nastavku akcije sledi nedosuđen prekršaj na Gaćinoviću, posle čega kreće opasna kontra rivala i - kazna za naš tim i sve neiskorišćene prilike.

Jusuf Kone je prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola, iskosa sa leve strane, šutirao je o donji levi ugao Rajkovićevog gola, i lopta završava u mreži - 1:1.

Do kraja prvog poluvremena inicijativa Malija, imali su još jedan ''projektil'' u 41. minutu, pokušao je Dijara, šutirao pod prečku, ali je Rajković uspeo da izbije tu loptu u korner.

New Zealand Soccer U20 WCUP Serbia Mali

Početak drugog poluvremena doneo je još jednu stopostotnu priliku za Srbiju. Mijat Gaćinović je prihvatio loptu na desetak metara od gola, iskosa sa leve strane, šutirao je u bliži ugao, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Sledi još jedan period bolje igre Malija. Imali su inicijativu, veći posed lopte, a onda su pripretili iz još dva slobodna udarca preko Dijare.

Nisu bili precizni, kao i u 68. minutu, kada je Dieodune Gbakle izbio sam ispred Rajkovića, ali je naš čuvar mreže sjajno intervenisao, ''skratio ugao'' i izbio loptu u korner.

A onda, 71. minut i nova fantastična prilika za naš tim. Odlični Gajić je prihvatio loptu na keih 25 metara od gola, raspalio je po njoj, gađao gornji desni ugao, golman je bio nemoćan, ali je prečka bila saveznik Malija! Kakva bi to golčina bila, možda i najlepši gol na prvenstvu, ali...

Minut kasnije, videli smo i kontru Andrije Živkovića, koji je pokušao da uposli rezervistu Šaponjića na ivici kaznenog prostora, ali je našem napadaču ta lopta bila prejaka, golman Đigui je na vreme istrčao i uhvatio loptu.

U narednim minutima, videli smo još par nepreciznih pokušaja ekipe Malija iz slobodnih udaraca, dok je na drugoj strani pripretio Sergej Milinković-Savić, ovog puta udarcem glavom posle centaršuta sa leve strane, ali ni ta prilika nije iskorišćena...

Bilo je to sve u regularnih 90 minuta, usledilo je dodatnih pola sata. Srbija i treći put uzastopno igra produžetke!

Već od prvih trenutaka prvog produžetka, Srbija je pokazala da ponovo uspostavlja inicijativu na terenu. Kontrolisali su igru, nisu dozvoljavali rivalu da pripreti, a kao plod takve igre konačno je stigao i gol koji smo odavno zaslužili.

Igrao se 101. minut, Živković je izveo korner, Veljković glavom vratio na prvu stativu gde je bio Šaponjić koji iz neposredne blizine udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 2:1!!!

Do kraja prvog produžetka nije bilo većih prilika, a onda na startu drugog dve stopostotne prilike za naš tim.

Živković se razleteo po terenu, pčoigravao se sa odbranom rivala, pripremio šansu Miloševiću, pa onda i Šaponjiću, ali je ostalo 2-1.

A onda, Mali ostaje sa igračem manje, pošto je u 112. minutu Kone zaradio drugi žuti karton.

Usledili su protesti reprezentativaca Malija, ali se ubrzo sve smirilo. Srbija u finišu produžetaka ima i brojčanu prednost na terenu!

Imali smo i još par stopostotnih prilika, preko Živkovića i Šaponjića, moglo je da bude i još ubedljivije, ali nema veze, pogađaće protiv Brazila u finalu!!!

Stadion Nort Harbor, Oukland,  Novi Zeland.

Sudija: Mauro Viljano, Argentina.

SRBIJA: Rajković, Gajić, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Maksimović, Mandić (Milošević od 76.), Gaćinović (Šaponjić od 60.) Živković, Sergej (Jovanović od 118.).

Mali: Đigui, Dialo (Traore od 69.), Dijara, Kone, Maiga, Samasekou, Kulibali, Dumbija, Falaje, Diedoune (M. Ture od 100.), Traore.