Iliev: "Partizan oštećen za penal"

• 25. april 2016.

• 10:12

Sportski direktor fudbalskog kluba Partizan Ivica Iliev ubeđen je da su crno-beli žestoko oštećeni u duelu sa Čukaričkim od strane sudije Nenada Đokića iz Užica.

Iliev:
Fudbaleri Partizana u subotu su poraženi od Čukaričkog u okviru 32. kola domaćeg šampionata pa na pet kola pre kraja imaju pet bodova zaostatka za "Brđanima" i čeka ih grčevita borba za drugo mesto na tabeli.

Trener i fudbaleri kluba iz Humske nisu nakon utakmice potencirali spornu situaciju iz prvog poluvremena kada je Đorđe Đurić rukom odigrao u svom šesnaestercu, ali zato sportski direktor crno-belih ima zamerku na odluku sudije Nenada Đokića.

"Što se tiče tog detalja iz prvog dela, smatram da smo oštećeni za jedanaesterac. Sličnu situaciju je, ako se sećate, imao Nemanja Vidić na Mundijalu u Južnoj Africi, kada je na meču sa Ganom potkačio loptu rukom" rekao je Ivica Iliev.

Sporni momenat dogodio se u prvom poluvremenu pri rezultatu 1:1, a samo nekoliko minuta nakon što je Valeri Božinov doneo izjednačenje Partizanu.

"U ovom slučaju igrač Čukaričkog je prosto 'poneo' loptu i mislim da ima osnova za kazneni udarac i da smo tom prilikom oštećeni" zaključuje Ivica Iliev u izjavi "Sportu".

Čukarički je u subotnjem derbiju 32. kola Superlige savladao Partizan sa 2:1 pošto je Andrija Pavlović pogodio mrežu Bojana Šaranova u nadoknadi vremena.