I Pazar je nemoćan pred Zvezdom!

• 17. april 2014.

• 17:56

Fudbaleri Crvene zvezde napravili još jedan veliki korak ka osvajanju šampionske titule. Na mestu gde je Partizan u prvom prolećnom kolu ostavio dva boda, Zvezda je rutinski trijumfovala, a čovek odluke bio je kapiten Milijaš. Darko lazović iz penala propustio priliku za još ubedljiviji trijumf.

Lakše nego što se očekivalo, fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su danas na teškom gostovanju u Novom Pazaru, rezultatom 1:0.

Dugo najavljivano gostovanje Crvene zvezde u Novom Pazaru pokazalo se teškim i neugodnim što su fudbaleri gostujućeg sastava mogli da primete već na startu prvog dela igre.

Po raskvašenom terenu koji je vremenom postajao sve teži za igru Zvezda nije uspela da stvori previše izglednih prilika u prvih 45 minuta igre ali je jedan lucidan potez kapitena Nenada Milijaša bio dovoljan da crveno-beli dođu do prednosti u ranoj fazi utakmice.

Gotovo da nije bilo pravih prilika i pokušaja udaraca ka golu Marka Šimića kada je jedan od fudbalera Novog Pazara neoprezno startovao na Nenada Milijaša a ovaj namestio loptu da izvede slobodan udarac sa više od trideset metara.

Činilo se u prvi mah da je udaljenost prevelika ali tako nije mislio kapiten Crvene zvezde koji je udarcem preko živog zida poslao loptu iza leđa nemoćnog Marka Šimića i tako doneo prednost gostima iz Beograda!

Gol Milijaša možete pogledati OVDE.

Pogodak koji je Milijaš postigao u 17. minutu susreta "otvorio je utakmicu" jer su fudbaleri Novog Pazara krenuli agresivnije shvativši da od čekanja nema vajde.

Gosti su do najbolje prilike iz igre u prvom delu meča stigli posle Mrđinog udarca iskosa sa desne strane ali je u tom momentu golman Novog Pazara bio na visini zadatka.

Domaćin je i danas imao frenetičnu podršku svojih navijača a terenska inicijativa iz drugog dela prvog poluvremena mogla je da se isplati fudbalerima Novog Pazra u 44. minutu kada je Asmir Kecap loše reagovao posle kornera i sa desetak metara, iako neometan, poslao loptu pored leve stative Bobana Bajkovića.

Početkom drugog poluvremena činilo se da bi Pazarci agresivnijom i konkretnijom igrom na polovini Crvene zvezde moći da učine nešto više, ali umesto toga, praktično prva opasnija situacija u kaznenom prostoru domaćih u nastavku meča rezultirala je - najstrožom kaznom.

Nejc Pečnik je bio u prodoru, ušao je u kazneni prostor, gde ga je zakačio jedan od domaćih igrača, a sudija Jovanetić je pokazao na belu tačku! Darko Lazović je preuzeo odgovornost, izveo jedanaesterac, ali je golman Šimić odbranio taj udarac i produžio nadu domaćima! Ostaje 0:1 u 60. minutu.

Do kraja meča, viđena je još jedna sporna situacija, ali u kaznenom prostoru Zvezde, kada je Selimović pao posle jednog duela pred golom Bajkovića, ali se sudija Jovanetić sada nije oglasio.

Osim toga, domaći nisu imali snage ni umeća da još koji put ugroze gol Crvene zvezde, izuzev možda u poslednjim sekundama meča kada je takođe Selimović pokušao iz slobodnog udarca.

Zvezda je tako prebrinula još jednu veliku brigu i veoma je blizu šampionskoj tituli.

Novi Pazar - Šimić, Stevanović (Arifović od 14.), Vuković, Otašević, Đorđević, Ragipović, Pavlović, Obrovac, Rusmir (Selimović od 46.), Kecap (Popović od 48.), Arsenijević

Crvena zvezda - Bajković, Petković, Kelhar, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš (Gogić od 70.), Ninković, Lazović (Rakić od 87.), Pečnik (Kasalica od 73.), Mrđa.