Hrvatska - Srbija (kraj)

• 22. mart 2013.

• 17:57

Reprezentacija Srbije savladana je u Zagrebu rezutlatom 2:0 i tako se najverovatnije oprostila od plasmana na SP u Brazilu.

Završen je meč u Zagrebu. Hrvatska je golovima Mandžukića i Olića slavila rezultatom 2:0 i tako napravila veliki korak za plasman na SP u Brazilu.

Završnica meča na "Maksimiru". Hrvatska uspeva da sačuva svoju prednost i sve su prilike da će trijumfovati i lišiti Srbiju šansi da se plasira na SP u Brazilu.

Na osam minuta do kraja utakmice selektor Hrvatske napravio je dvostruku izmenu ubacivši Lovrena i Vukojevića u igru a sa terena su izašli Strinić i Olić.

Srbija je u 77. minutu stvorila još dve fenomenalne prilike u drugom delu meča ali su tragičari još jednom bili Đuričić i Đorđević. Tadić je petom vezao sa golom Filipa Đuričića ali je njegov šut odbranio Pletikosa da bi na odbijenu loptu natrčao Đorđević koji samo pogađa golmana Hrvatske koji je već bio na zemlji.

U igri je od 76. minuta Radosav Petrović a izašao je Aleksandar Ignjovski.

Pokušao je i Dušan Tadić u 75. minutu ali je i njegov udarac završio kao i Đuričićev nekoliko minuta ranije.

Ulazak u poslednjih dvadeset minuta meča obeležio je pokušaj Filipa Đuričića da ugrozi Pletikosu ali je njegov udarac sa dvadesetak metara izblokirao Šimunić.

Prvu promenu u 63. minutu naoravio je i selektor Hrvatske a Domagoj Vida zamenio je Nika Kranjčara.

Na isteku sat vremena igre Rakitić je po desnoj strani probio i uputio odličan centaršut ka Oliću ali je napadač domaće reprezentacije zakasnio. Odmah nakon toga Rakitić je još jednom zapretio Brkiću koji uz krajnje napore uspeva da sačuva mrežu.

Deset minuta proteklo je u drugom poluvremenu a Siniša Mihajlović pravi drugu promenu. Na terenu je Dušan Tadić a iz igre izlazi Alen Stevanović.

Pet minuta kasnije i domaćin je prvi put pripretio u drugom poluvremenu preko Modrića koji je sa više od 20 metara šutirao pored gola Željka Brkića.

Već u 47. minutu Kolarov je uputio bombu ka golu Stipa Pletikose ali je golman Hrvatske sjajno odbranio udarac našeg levog beka no ni u nastavku akcije Srbija, tačnije Đuričić, nije uspela da dođe do gola jer je odbijena lopta završila pored stative!

Počelo je drugo poluvreme. Nema promena ni na jednoj strani a Srbija juri zaostatak od 2:0.

Sudija Kunejt Čakir označio je kraj prvog poluvremena na "Maksimiru" gde Hrvatska usled grešaka Aleksandra Kolarova i Željka Brkića ima dva gola prednosti i nalazi se na odličnom putu da upiše sva tri boda i eliminiše Srbiju iz dalje trke za plasman na SP!

O nemoći Srbije na "Maksimiru" svedoči i činjenica da smo tek u 40. minutu stigli do prvog kornera a šut ka golu još uvek nismo uspeli da uputimo.

Evidentno je da Aleksandar Kolarov ne uspeva da se smiri nakon greške koju je napravio kod prvog gola a svojom nepromišljenošću doveo je Srbiju u novi problem kada je u 36. minutu dobio žuti karton i omogućio Hrvatskoj da dođe do šanse da ugorzi naš gol.

U 32. minutu nova greška fudbalera Srbije ali je sudija Čakir bio na našoj strani. Nastasić nije uspeo da iskontroliše lošu loptu koju je dobio od Radovanovića a onda je Olić navodno napravio prekršaj pa je Brkić bio lišen velikog iskušenja.

Reprezentativci Hrvatske koriste šok u kome se nalaze naši igrači i nakon postignutog gola imaju inicijativu i loptu u nogama.

Prvi udarac na današnjoj utakmici uputila je domaća selekcija u 19. minutu a Niko Kranjčar je sa osamnaest metara loptu poslao pored leve stative gola Željka Brkića.

Sedamnaesti minut doneo je prvu konkretnu pretnju za gol Hrvatske nakon što su Stevanović, Kolarov i Đuričić izmenjali pasove. Đuričić je sa leve strane pokušao da ubaci loptu u peterac ali je intervenisao Šimunić i sprečio neprijatnost za Pletikosu.

Nakon 15 minuta igre nema ozbiljnijih prilika ni na jednoj strani ali se čini da Hrvati polako preuzimaju inicijativu. U 14. minutu Mandžukić je postigao pogodak za Hrvatsku ali nakon što je faulirao Brkića i aktivirao se iz ofsajda.

Sedmi minut je u toku a Srbija ne pokazuje bilo kakve znake inferiornosti na "Maksimiru" ali će Marko Šćepović u ovom trenutku morati da napusti teren zbog pomenute povrede! Zameniće ga Filip Đorđević!

Prekid igre u petom minutu, Marko Šćepović je zatražio pomoć a čini se da napadač Partizana ima problema sa povredom trbušnog zida!

Meč je počeo a na obe strane je primetan grč što je sasvim očekivano ako se uzme u obzir važnost utakmice. Srbija ima više lopte u nogama u prva tri minuta.

Pre početka meča održaće se minut ćutanja u čast iznenada preminulog predsednika prvoligaša Hrvatske Roberta Komena.

Prilikom intoniranja himna navijači na "Maksimiru" nisu propustili priliku da zvižde srpskoj himni "Bože Pravde" a srpski reprezentativci uzvratili su aplauzom dok je sa razglasa intonirana himna domaće selekcije.

Meč petog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu između Hrvatske i Srbije igra se na "Maksimiru" a tekstualni prenos možete pratiti na našem sajtu.

Selektori obe reprezentacije napravili su iznenađenja a evo koji su timovi istrčali na teren "Maksimira".