Hrabra Čuka nije uspela, Videoton ide dalje

• Autor: Nikola Miloradović

• 21. jul 2016.

• 22:20

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da se plasiraju u naredno kolo, kako su na svom stadionu odigrali 1:1 sa mađarskim predstavnikom.

Dobra igra ekipe Milan Lešnjaka viđena je na Banovom brdu, ali je Mađarska ekipa iskoristila pad koncentracije fudbalera domaćih i došla do gola koji im je bio dovoljan za prolazak u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Otvorio je Čukarički dobro utakmicu, a već u petom minutu je pripretio Docić, koji je šutirao sa nekih dvadesetak metara iskosa, ali je Kovačik bio na mestu.

Bolju igru su igrači domaće ekipe vrlo brzo i krunisali. U 12. minutu je odličan pas Igora Matića doskorašnji igrač Partizana Ismael Beko Fofana pretvorio u pogodak.

Odlično se bivši igrač Partizana otvorio, iskusni Matić je to uočio i poslao mu sjajnu loptu po zemlji, a potom je Fofana imao lak posao da loptu sprovede u mrežu.

Na semaforu je stajalo 1:0 za Čukarički, ekipa sa Banovog brda je ponovo bila u igru za prolazak u treće kolo kvalifikacija.

I u narednim minutima je Čukarički bio bolji rival a u 23. minutu je Mašović odlično pronašao Živkovića, koji je ipak sa leve strane šutirao preko gola.

Samo tri minuta nakog toga je ekipa Milana Lešnjaka možda i oštećena, kako je sviran ofsajd Alenu Mašoviću koji je bio u izglednoj poziciji za postizanje pogotka, nakon sjajnog pasa Docića.

Do kraja poluvremena je bila bolja gostujuća ekipa, a najbolju priliku su imali u 31. minutu, kada je Barci pobegao svom čuvaru, ali je na sreću Čukaričkog, Stevanović bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu je opet bolje krenula domaća ekipa, a nakon lepog driblinga je u 49. minutu Alen Mašović šutirao, no Kovačik je lepom paradom sačuvao mrežu.

Samo minut nakon prilike Mašovića, umalo da Videoton dođe do gola, kako je Gereši nakon prodora po levoj strani izbio sam ispred Stevanovića, no na svu sreću loše je šutirao te je lopta otišla preko gola.

U 59. minutu je Mašović opet izbio sam pred golmana Videotona, ali je ponovo bio u ofsajd poziciji.

Pet minuta nakon toga, Videoton je imao najbolju priliku u dotadašnjem toku susreta.

Suljić i Barci su odlično iskombinovali, potonji je uzašao sam pred Stevanovića, ali je golman Čukaričkog, koji bi uskoro mogao da se preseli u Partizan, još jednom sjajno intervenisao.

Odmah nakon toga viđena je i dvostruka izmena u redovima Čuke, a Lešnjak je u igru ubacio Stanišu Mandića i Nemanju Radonjića, umesto Alena Mašovića i Docića.

Odmah je bivši fudbaler Rome imao šansu, ali je sjajan pas Matića ka Radonjiću presekao Vinisijus, te je Čukarički od svega dobio samo korner.

U narednim minutima je tempo igre opao, a onda je došao i 76. minut, kada je nakon lepe akcije, Gereši pogodio za 1:1.

Dobra kombinacija nekolicine igrača Videotona, Gereši je lepo utrčao u kazneni prostor Čukaričkog, pobegao je svom čuvaru i iz prve pogodio mrežu Stevanovića.

U 83. minutu je "požuteo" Igor Matić, došlo je do koškanja klupa obe ekipe, a trener domaće ekipe je poslat na tribine.

Cuka Videoton

Pet minuta nakon isključenja Lešnjaka, u igru je ušao i Dragoljub Srnić umeto Regana, ali bivši omladinac Crvene Zvezde i brat blizanac Slavoljuba iz redova tima sa "Rajka Mitića", nije uneo ništa novo u igru Čukaričkog.

Nervoza se uvukla pod kožu igrača tima sa Banovog brda, te je javnu opomenu dobio i Staniša Mandić nakon jednog nepotrebnog starta.

Mogla je ekipa iz Mađarske i do pobede u poslednjim minutima susreta, ali je u dva navrata odlično reagovao, ispostaviće se i najbolji pojedinac Čukaričkog na ovom susretu, Nemanja Stevanović.

Na kraju je sa ukupnih 3:1, nakon 180 minuta igre, bolja bila ekipa Videotona, koja će na megdan danskom Midtjilandu u trećem kolu kvalifikacija.