''Holandska veza'' pokrenula ''Orlove''!

• 06. februar 2013.

• 18:51

Reprezentacija Srbije savladala je u Nikoziji domaću selekciju Kipra u utakmici koja je trebalo da posluži kao generalna proba za meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo protiv Hrvatske.

Pred sablasno praznim tribinama stadiona u Nikoziji, ''Orlovi'' su trijumfovali rezultatom 3:1, iako je domaćin prvi došao do vođstva.

Iako je naša reprezentacija od početka bila za nijansu bolji rival, loša reakcija odbrane ''Orlova' i golmana Stojkovića koštala je naš tim primljenog gola u 19. minutu.

Akcija domaćih tekla je po desnoj strani, a konfuziju u odbrambenim redovima Srbije iskoristio je Makridis i sa nekih sedam-osam metara poslao loptu u Stojkovićevu mrežu - 1:0.

Primljeni gol nije poremetio našu ekipu. Tošić je nedugo zatim imao stopostotnu priliku za izjednačenje, ali se istakao golman Kiprana.

Ipak, u 33. minutu, odlična akcija Đurđića, Đuričića i Tadića, koji izbija sam ispred golmana domaćih i iskosa sa leve strane šalje mu loptu kroz noge - 1:1.

''Holandska veza'' proradila je i na startu drugog poluvremena. Ovog puta je Sulejmani bio u ulozi asistenta, odlično je uposlio Tadića sa leve strane, a ovaj sa linije peterca šalje loptu u mrežu - 1:2.

Sve dileme rešene su u 70. minutu, kada je ponovo Sulejmani asistirao, a egzekutor je bio Dušan Basta za konačnih i ohrabrujućih - 1:3.

Srbija: Stojković, Ivanović (od 46. Rukavina), Tomović, Nastasić, Kolarov, Kuzmanović, Petrović (od 46. Radovanović), Đuričić, Tošić (od 46. Sulejmani), Tadić (od 55. Basta), Đurđić (od 46 . Đorđević).