"Građevina" na Banjici i dalje neosvojiva za "Vošu"

• 04. novembar 2012.

• 15:19

Tradicija Radove višegodišnje nepobedivosti na svom terenu, kada su dueli sa Vojvodinom u pitanju, nastavljena je danas remijem u okviru poslednjeg meča 11. kola Jelen Superlige.

"Građevinari" su nakon serije loših rezultata danas dočekali Vojvodinu koja je tek u desetom kolu stigla do prve pobede u prvenstvu pod vođstvom Nebojše Vignjevića.

Tradicija je bila na strani domaćina pošto Vojvodina još od 1997. godine nije slavila na "Banjici" a taj negativni parametar ostao je netaknut pošto je danas bilo 1:1.

Domaćin je na početku meča u više navrata pripretio preko Kosovića, Đurđevića i Kojića ali je Nemanja Supić ostao nesavladan.

Imala je i Vojvodina nekoliko prilika od kojih je najkonkretnija bila ona u 34. minutu kada je posle kornera Rada gost krenuo u kontru. Katai je uposlio Stevanovića a ovaj je iz trka šutirao pore gola.

Nakon prvih 45. minuta mreže su ostale mirne ali je drugi deo meča doneo golove i neizvesnost.

Prvi pogodak pao je u 63. minutu kada je Nemanja Kojić bio precizan i doveo Rad u prednost od 1:0.

Radost "Građevinara" kratko je trajala pošto je već nakon osam minuta igre od vodećeg gola Kojića Branislav Trajković poravnao na 1:1 i postavio konačan rezultat meča na "Banjici".

Do kraja je Rad imao sjajnu priliku u 86. minutu kada su Čaušić i Perović napravili problem odbrani Vojvodine ali je Nemanja Supić bio na visini zadatka i sačuvao važan bod gostima.

Tako je i nakon 15 godina Rad ostao nesavladan na "Banjici" u duelima sa Vojvodinom pa nakon 11. odigranih kola zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa osamnaest bodova koliko ima i Voša na petom mestu.