Gotovo - Titula se vratila u Humsku!!!

sreda 13.05.2015.
20:01

Fudbaleri Partizana savladali su kruševački Napredak pod Bagdalom u okviru 28. kola JSL i tako overili 26. titulu prvaka Srbije.

partizan.rs
partizan.rs

Trijumfom nad kruševačkim Napretkom rezultatom 2:0 (0:0) fudbaleri Partizana stavili su tačku na borbu za titulu koja će posle godinu dana pauze ponovo krasiti vitrine stadiona u Humskoj.

Baš kao i pre sedam godina Partizan je overio titulu u Kruševcu a današnja je 26. u istoriji crno-belih koji su se ponovo izjednačili sa "večitim rivalom" po broju osvojenih trofeja u domaćem šampionatu.

Golove pogledajte OVDE!

Napredak - Janković, Gobeljić, Urošević, Frimpong, Paunović, Stanojević (od 72' Bajić), Vučetić, Ndiaje (od 84' Vujić), Lemajić, Dimitrov (od 72' Majdevac), Trujić

Partizan - Ž. Živković, Bandalovski, Volkov, Ćirković, B. Ilić, Drinčić, Babović (od 81' Marković), Brašanac, A. Živković, Šaponjić (od 57' Kojić), S. Ilić (od 68' Ninković)

Kompletan tok susreta OVDE!

Prvo poluvreme utakmice u Kruševcu lako bi se moglo opisati u svega nekoliko reči pošto više od 3.000 ljubitelja fudbala nije videlo gotov ništa vredno pomena.

Zbog čestih prekida aktivno se igralo oko trideset minuta a jedina prilika u prvom delu igre zabeležena je u 16. minutu kada je Napredak izveo kontranapad a Nikola Trujić šutirao preko gola iako je bio udaljen svega nekoliko metara od gola Živka Živkovića.

Činjenica da je po jedan bod odgovarao i Napretku i Partizanu očigledno je uticala na igrače dva tima koji tokom prvih 45 minuta igre nisu uputili nijedan udarac u okvir gola!

Domaći su u 35. minutu imali šansu nakon prekida koji je izveo Darko Lemajić a Senegalac Ibrahima Ndijae tukao glavom pored gola.

Izabranici Zorana Milinkovića bili su totalno nezainteresovani za igru pa su za 45 minuta igre jednom šutirali van okvira gola a u 42. minutu tražili su jedanaesterac posle prodora Ivana Bandalovskog.

Već na početku drugog dela igre bilo je primetno da su igrači obe ekipe krenuli sa više srčanosti i želje. Napredak je u uvodnim minutima drugog dela bio opasniji ali su crno-beli prvi stigli do gola.

Prekid u 62. minutu izveo je Nikola Drinčić a neodlučnost golmana Slobodana Jankovića iskoristio je Slovenac Branko Ilić koji glavom šalje loptu u mrežu i donosi Partizanu prednost od 1:0!

U tim momentima Crvena zvezda je već imala dva gola zaostatka na "Marakani" što su izabranici Zorana Milinkovića znali pa su u završnici spustili tempo i dozvolili domaćinu da stvori nekoliko opasnih akcija pred golom Živka Živkovića.

Najbolju priliku u drugom delu susreta Napredak je imao u 77. minutu preko Nikole Trujića a nedugo zatim Andrija Živković je stavio tačku na trijumf Partizana.

Kontranapad u 82. minutu povukao je Nemanja Kojić po levoj strani a onda je usledila nesebična asistencija ka usamljenom Živkoviću koji donosi crno-belima prednost od 2:0!

Nakon toga crno-beli su samo otaljali posao a "Grobari" su u nadoknadi vremena "zapalili" južnu tribinu i velikom bakljadom proslavili titulu prvaka Srbije.

Partizan se posle današnjeg trijumfa u Kruševcu i poraza Crvene zvezde na "Markani" odlepio na 11 bodova pa će u poslednja dva kola crno-beli moći da odigraju bez opterećenja.