Gotovo na Vračara, pobeda Zvezde! (KRAJ)

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 02. novembar 2014.

• 13:00

Fudbaleri Crvene Zvezde nastavljaju svoj put u JSL Srbije mečom na Vračaru protiv Rada na stadionu Obilića. Sve promene rezultata kao i najzanimljivije detalje možete pratiti uživo na našem sajtu.

Kraj - Crvena Zvezda je pobedila Rad sa 2:1, sasvim zasluženo nakon sjajnih prvih 20 minuta igre.

90' - Mirno Zvezda privodi meč kraju, nema promene rezultata, bez ikakvih prilika. Četiri minuta je produžen meč.

84' - Ista situacija kao i pre 7 minuta, s tim što je Milanović izmenama pokušao da igra dosta ofanzivnije.

77' - Pokušavaju fudbaleri Rada da ugroze gol Crvene Zvezde, neuspešno za sad, sve to izgleda jalovo. I dalje nema promene rezultata, Zvezda drži konce igre u svojim nogama.

70' - Rad ima želju da izjednači rezultat, ali im fudbaleri Crvene Zvezde ne dozvoljavaju da priđu golu. Malo igre, dosta prekida.

63' - Aleksandar Simić sjajno izvodi prekid na nekih 40 metara od gola, Raspopović šutira glavom i pogađa stativu! Nakon toga jedan fudbaler Rada prihvata loptu, ali je bio u ofsajdu, propala je najbolja prilika za "Građevinare".

60' - Opasan napad Zvezde preko Pavićevića koji se našao u kaznenom prostoru Rada, ali na njegovu povratnu loptu nije naišao niko od fudbalera gostiju.

58' - Gnjatić sjajno skače nakon jednog slobodnog udarca, lopta prolazi za malo pored gola.

56' - Sjajan ambijent na Vračaru, igra se veoma tvrdo na obe strane, nije bilo još uvek prilika u ovom delu igre.

46' - Početak drugog poluvremena obeležiće bakljada navijača Crvene Zvezde koja ne dozvoljava navijačima da ovaj meč posmatraju na miru. Inače, izmena nije bilo na poluvremenu, Milanović i Lalatović su se odlučili za iste sastave iz prvog dela.

Poluvreme
- Crvena Zvezda zasluženo vodi na Vračaru golovima Lazovića i Pavićevića, a pritom su propustili još nekoliko velikih prilika. Na drugoj strani, Rad je svoju jedinu priliku iskoristio nakon odlične kombinacije Veselinovića, Perovića i Jelića.

43' - Ponovo mirniji deo susreta, Rad je uspeo da uspostavi terensku inicijativu.

36' - Konačno sjajna kombinacija fudbalera Rada, odlični Slavko Perović je dobio dobru loptu od Veselinovića, pronalazi Petra Jelića na drugoj stativi koji postiže gol iz prve prave akcije Rada - 1:2!

Golove pogledajte OVDE.

26' - Nešto mirniji deo susreta, Crvena Zvezda će najverovatnije pokušati da sačuva stečenu prednost sa početka meča.

20' - Korner za Crvenu Zvezdu nakon jednog šuta Bosančića, a isti igrač je otišao da ga izvede. Sjajno to čini, Pavićević skače odlično - 0:2!

14' - Pokušava Bosančić sa 20 metara, ali je bio neprecizan.

11' - Rakić sjajno šutira glavom nakon centaršuta Lazovića, ali Maraš izbacuje loptu sa gol linije.

9' - Neverovatno šta je propustio Darko Lazić. Nakon kornera Crvene Zvezde Pečnik je skrenuo loptu, na drugoj stativi se sam našao Darko Lazić, ali nije uspeo da postigne gol. Samo minut kasnije Katai je oprobao šut, ali je bio isuviše iskosa, Radunović je odbranio.

5' - Nakon 310 minuta bez postignutog gola Crvena Zvezda je uspela da postigne jedan! Sjajan pas Bosančića ka Lazoviću koji glavom vara istrčalog Radunovića za 0:1!

3' - Odmah varnice na startu meča, Mijailović i Veselinović dobijaju po žuti karton nakon jednog sukoba kraj aut linije. Mijailović je udario laktom Veselinovića nakon što ga je ovaj povlačio za ruku.

1' - Odmah je Mijailović imao polupriliku za Crvenu Zvezdu, njegov pokušaj je otišao daleko preko gola Radunovića.

Ekipe Rada i Crvene Zvezde ponovo su istrčali na teren stadiona Obilića samo 5 dana nakon njihovog prethodnog duela na istom terenu koji je i ovog puta u lošem stanju.

Crvena Zvezda ima imperativ pobede, a evo i sastava za koje su se treneri odlučili danas.

Rad: Radunović, Đurić, Maraš, Milošević, Raspopović, Rodić, Gnjatić, Veselinović, Marković, Perović, Jelić.

Crvena Zvezda: Rajković, Pavićević, Planić, Lazić, Mijailović, Kovačević, Bosančić, Katai, Lazović, Pečnik, Rakić.