četvrtak 13.09.2018.
15:09

Derbi susret 6. kola Omladinske lige Srbije završen ubedljivim trijumfom novog lidera.

FK Čukarički

Fantastičnu utakmicu odigrali su omladinci Partizana i Čukaričkog danas u SC "Partizan-Teleoptik" u Zemunu.

Čukarički je kao gost savladao Partizan sa 7:2 (3:2) u poslednjoj utakmici 6. kola Omladinske lige Srbije.

Ekipa Velička Kaplanovića nadigrala je velikog rivala u svim segmentima igre i potpuno zasluženo stigla do ubedljive pobede i tri boda uz pomoć koji se probila na čelo tabele.

Gosti su poveli u 4. minutu susreta golom Slobodana Rebežića, a samo šest minuta kasnije prednost "Brđana" duplirao je Milutin Vidosavljević. Partizan golovima u 27. i 29. minutu u život vraća kapiten Jovan Kokir, ali Čukarički u 34. minutu ponovo stiže do prednosti zahvaljujući pogotku Andrije Fratrovića.

Na kraju prvog dela igre gosti su imali gol prednosti, bilo je 3:2 za Čukarički, a u nastavku je usledila rafalna paljba ekipe sa Banovog brda.

Već na startu drugog dela igre Vidosavljević drugim golom na meču povećava prednost gostiju, a još po jednom su zatim pogodili Fratrović i Rebežić. Tačku na ubedljivu pobedu Čukaričkog stavio je Predrag Radić.

"Nismo naravno očekivali ovako ubedljivu pobedu, velika je ovo stvar. Ali, za mene je najvažnije da smo igrom zaslužili ovakav rezultat, u svim segmentima nadigrali smo Partizan. Naša ekipa je odradila sve stvari onako kako smo se pre meča i dogovorili, momci su nagrađeni za trud i rad. Tri godine su zajedno, sada to dolazi na naplatu", rekao je trener Čukaričkog Veličko Kaplanović.

Posle šest kola u Omladinskoj ligi Srbije Čukarički je na prvom mestu, sa 16 bodova, ispred Vojvodine i Partizana sa po 15, odnosno Crvene zvezde koja je sakupila 13 bodova.