Fudbaler Viktorije priznao čega se plaši - Partizane, evo ti recepta za pobedu!

• 22. februar 2018.

• 11:36

Česi su letos bili u sličnoj situaciji kao pred večerašnji duel sa Partizanom. Prošli su ''kao bosi po trnju''...

Iako imaju čime da se pohvale posle prvog dela sezone, ali i posle revanša u Beogradu, odakle su donneli za njih veoma povoljnih 1:1, utisak je da u Viktoriji Plzenj nisu baš previše samouvereni pred novi okršaj sa Partizanom.

Tako strelac jedinog gola za Viktoriju Radim Reznik sada podseća da su on i njegovi saigrači letos već imali sličnu situaciju u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv FCB Steaue, ali da su u revanšu pred svojim navijačima pretrpeli debakl - 1:4.

''Ne znam da li smo favoriti. Ne bih se usuđivao da prognoziram, jer svašta je moguće u ovakvim utakmicama. Gol u gostima nam pomaže, ali je sve i dalje potpuno otvoreno.

Letos smo u Bukureštu postigli dva gola (2:2), imali revanš kod kuće, ali smo u finišu primili čak tri gola (od 1:1 stigli do 1:4). Moraćemo večeras da igramo čvrsto u defanzivi, a verujem da ćemo postići bar jedan gol koji bi nam bio dovoljan za prolaz dalje.

Verujem i da će nam naši navijači pomoći da ostvarimo željeni rezultat''
, istakao je Reznik.

I zaista, u utakmici koja je igrana 2. avgusta u Plzenju, rasplet je bio surov po domaći tim, pa bi ova utakmica i primer Steaue mogao da bude recept i za Partizan večeras od 19 časova na ''Dosan Areni''.

Posle 2:2 u Bukureštu, Steaua je u revanšu povela golom Balaše u 27. minutu, a Krmenčik je izjednačio u 64. na 1:1, što je bio rezultat koji je Viktoriju vodio dalje. A onda u poslednjih 15-20 minuta potpuni šok za tim iz Plzenja. Tešeira, Tanase i Alibek su u peridu od 71. do 79. mnuta postigli tri gola i odveli Steauu dalje.