Fred rešio "finale", Srbija igrala 45 minuta!

• 06. jun 2014.

• 23:01

Reprezentacija Srbije poražena je u prijateljskoj utakmici od Brazila minimalnim rezultatom a generalni utisak je da su "Orlovi" u prvih 45 minuta susreta u Sao Paolu bili bolji rival.

Prijateljska utakmica koju su reprezentacije Brazila i Srbije odigrale u Sao Paolu, šest dana pre početka Mundijala, završena je pobedom domaće selekcije rezultatom 1:0 (0:0).

Brazil (4-3-3)
- Cezar; Dani Alveš (od 72' Maikon), Tijago Silva, David Luiz, Marselo (od 78' Maksvel); Paulinjo (od 65' Fernandinjo), Luiz Gustavo, Oskar (od 45' Vilijan); Nejmar (od 81' Bernard), Hulk, Fred (od 75' Žo)

Srbija (4-2-3-1) - Stojković (od 89' Lukač); Basta (od 87' Vulićević), Ivanović, D. Tošić, Kolarov; Petrović (od 86' Mrđa), Matić; Jojić, Tadić (od 70' Z. Tošić), Marković (od 81' Gudelj); A. Mitrović (od 80' Đorđević)

Uprkos činjenici da je selektor Brazila na teren stadiona "Morumbi" izveo verovatno najjači sastav u datom trenutku reprezentacija Srbije bila je bolji rival u prvih 45 minuta.

Odluka Ljubinka Drulovića da na poziciju desnog beka stavi Dušana Bastu a na levog štopera Duška Tošića pokazala se kao sjajna jer je odbrana sa tom dvojicom igrača, uz standardne Ivanovića i Kolarova delovala jako kompaktno i uigrano.

Vršilac selektorske dužnosti zbunio je rivala time što su linije tima bile postavljene visoko a dva zadnja vezna reprezentacije Srbije odlično su odradila posao kada je pritisak na Nejmara bio u pitanju.

Iako bez stopostotne prilike u prvih pola časa igre Srbija je u dva navrata zapretila domaćinu večerašnje utakmice preko Aleksandra Kolarova a ono najbolje usledilo je u 32. minutu kada se Mitrović našao u idealnoj šansi da zatrese mrežu.

Napadača Anderlehta uposlio je Dušan Tadić ali je Mitrović glavom tukao pored desne stative iako je na sedam metara od gola bio neometan. Do odlaska na odmor Srbiji je opravdano poništen pogodak Lazara Markovića jer se asistent Aleksandar Mitrović nalazio u ofsajd poziciji.

"Karioke" su na odmor ispraćene zvižducima pa je u pauzi i Skolari morao da očita "bukvicu" svojim izabranicima kako nezadovoljstvo publike ne bi pokvarilo atmosferu u timu samo šest dana pre početka Mundijala.

Već na startu drugog dela Brazil je krenuo agresivnije ka golu Vladimira Stojkovića što je rezultiralo pogotkom koji je u 58. minutu postigao Fred.

Ispostavilo se da je napadač Fluminensea postigao jedini gol na meču i tako obezbedio minimalni trijumf svojoj reprezentaciji uoči premijernog susreta na Mundijalu.

Brazil je do trijumfa stigao zahvaljujući nešto lošijoj reakciji Branislava Ivanovića koji je dubinsku loptu Tijaga Silve olako prepustio Fredu a ovaj je nakon solidnog prijema uklizao i postigao jedini gol na meču!

Nakon postignutog gola Brazil je bio opasniji rival a Srbija je povezala redove tek posle desetak minuta. Najbolje prilike u drugom delu "Orlovi" su imali u 71. i 73. minutu kada je najpre Jojić pogodio stativu, da bi potom Lazar Marković posle solo prodora tukao u Cezara.

Da nije bilo sudijske greške u 74. minutu Brazil bi slavio pobedu od 2:0 ali je pomočni arbitar neopravdano poništio pogodak koji je postigao prvotimac Zenita Hulk.

Ljubinko Drulović i njegov kolega Skolari iskoristili su završnicu susreta da priliku ukažu igračima sa klupe pa su tako u dresu sa državnim grbom u reprezentaciji Srbije debitovali Milan Lukač i Miroslav Vulićević.

Do kraja nije bilo promene rezultata pa Brazil premijeru na Mundijalu dočekuje u dobrom raspoloženju, dok Srbija beleži prvi poraz posle osam utakmica.