Finiš opet koban za Nišlije, Zvezda ide dalje!

• 26. septembar 2012.

• 17:49

Još jedan uzbudljiv meč odigrali niški Radnički i Crvena zvezda, a kao i nedavno u prvenstvu, na kraju su slavili Beograđani. Ovog puta junak je defanzivac Milan Jovanović, koji je u 89. minutu postavio konačnih 2:1 za Crvenu zvezdu, za plasman u osminu finala nacionalnog Kupa! Sjajna atmosfera na ''Čairu'', pune tribine.

Derbi šesnaestine finala Kupa Srbije u potpunosti je opravdao taj epitet, a na kraju kao pobednik je izašla Crvena zvezda. Beograđani su slavili rezultatom 2:1, golovima Milunovića u 37. i Jovanovića u 89. minutu, a jedini gol za Nišlije postigao je Ranđelović.

Uvodni minuti protekli su bez većih uzbuđenja, Zvezda ima blagu inicijativu, ali bez prilika za gol. U devetom minutu je Lazović mogao da ugrozi gol domaćih, šutirao je, ali neprecizno.

Zvezda pojačava pritisak, zapažen je Mikić po desnoj strani, a posle njegovog centaršuta u 13. minutu, Kasalica je bio u izglednoj poziciji, ali je njegov udarac izblokiran, pa je samo uspeo da iznudi korner.

Dva minuta kasnije šutirao je i Milijaš, ali je golman Perić uspeo da izbije tu loptu. Ipak, najbolja prilika viđena je u 19. minutu, kada je prvo Milunović propustio da sa dva metra prosledi loptu u mrežu, a u nastavku akcije lopta dolazi do Kasalice koji snažno šutira sa nekih 13 metara, ali pravo u Perića.

Ponovo se primirila igra, domaćin je došao do daha, a u 34. minutu Lazović je pokušao da iznenadi Perića, međutim, ponovo je bio jako neprecizan.

Ispostavilo se da je to bila najava onoga što sledi u 37. minutu. Defanzivac Pantić je krenuo napred, delovalo je kao da je pokušao da šutira, nekako je traljavo to izveo, ali je lopta stigla do Milunovića, koji se oslobodio svog čuvara, izbio sam ispred Perića i rutinski ga savladao - 0:1!

U naredna tri minuta još dve prilike za Kasalicu, koji je mogao već u prvom poluvremenu da reši gotovo sve dileme oko pobednika.

I konačno, tek početkom drugog poluvrremena, u 53. minutu Nišlije su prvi put ozbiljno pripretile gostima. Posle asistencije Binića, Jovanović je, iskosa sa leve strane, sa nekih petnaestak metara gađao pod prečku, ali je Kirovski odlično intervenisao.

Dva minuta kasnije, greška Ranđelovića na drugoj strani, loptu mu je uzeo Lazović, krenuo je sam ka golu domaćih, ali je bio neodlučan, Ranđelović ga je stigao i izbio loptu u korner.

Beograđani povučeni u nastavku, Radnički pokušava da izjednači, ali za sada Nišlije u tome ne uspevaju.

U 64. minutu nova šansa za domaće, Jovanović je makazicama pokušao sa petnaestak metara, sve je lepo izveo, ali lopta završava pored leve stative gola Kirovskog.

Šest minuta kasnije, odlično je sa ivice kaznenog prostora šutirao i Kolarević, ali pravo u Kirovskog koji sigurno hvata loptu.

U 72. minutu duel Stojanovića i Mijailovića na ivici kaznenog prostora Crvene zvezde, oboren je fudbaler Radničkog, ali sudija Glođović nije smatrao da se radi o prekršaju.

Nastavljaju se napadi Nišlija, koji su mnogo bolji rival u nastavku. Vukomanović je odlično šutirao iskosa sa leve strane, ali je zamalo bio neprecizan.

Isti igrač je najavio izjednačenje, iznudivši korner posle još jednog sjajnog udarca, a Ranđelović je izjednačio posle udarca iz ugla - 1:1!!!

Rasplamsava se borba u samom finišu, najpre jedna opasna kontra Nišlija, onda je uzvratio i Lazović, ali je njegov udarac izblokiran.

I onda korner i - 1:2! Milan Jovanović je bio najviši u skoku, Zvezda je na pragu plasmana u osminu finala.

Do kraja nije bilo promena, Zvezda je ipak opravdala ulogu favorita.

Radnički: Perić, Đorđević, Vukomanović, Ranšelović, M. Petrović, S. Petrović (Pavličić od 58.), Jovanović, Pejčić, Kolarević, Stefanović (Stojanović od 46.), Binić (M. Jovanović od 70.).

Crvena zvezda: Kirovski, Mikić, Pantić, Jovanović, Mladenović, Mijailović, Milijaš, Vešović (Dimitrijević od 69.), Lazović, Milunović (Asamoa od 66.), Kasalica.