sreda 11.12.2019.
17:52

Crveno-beli potpuno zasluženo izborili plasman u narednu fazu takmičenja.

FK Crvena zvezda

Sjajan uvod u večerašnji spektakl u Pireju napravili su Zvezdini omladinci, koji su još jednom, ovoga puta kao gosti, savladali Olimpijakos rezultatom 1:0 i plasirali se u nokaut fazu takmičenja.

U isto vreme, Bajern je savladao Totenhem sa 3:0, pa je srpski predstavnik ubedljivo osvojio drugo mesto na tabeli, iza  vodećeg Bajerna.

S obzirom na poraz Totenhema, Zvezdu bi danas bilo koji ishod u Pireju odveo u sledeću rundu takmičenja, ali ekipa Slavoljuba Đorđevića nije čekala pomoć Bajerna.

Gol odluke u pobedi nad Olimpijakosom postigao je Andrija Radulović u 41. minutu meča.

Mogla je Zvezdina pobeda da bude još ubedljivija, u 69. minutu Pantović, a onda i Babić, imali su sjajne prilike. Colakis je odbranio udarac Pantovića u situaciji jedan na jedan, a Babićev šut u nastavku akcije završio je pored gola.

Na drugoj strani, prečka je spasila gol Crvene zvezde u 51. minutu.

Do kraja, Olimpijakos nije uspeo ozbiljnije da pripreti, izuzev u trećem minutu nadoknade vremena, posle kornera, kada je golman Katić uspešno intervenisao, pa su Atinjani ostali na poslednjem mestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Poslednju priliku na utakmici propustio je Pantović posle odlične kontre u poslednjim sekundama utakmice.