EURO U17 - "Orlići" osvojili prvi bod, mogu li do 1/4 finala?

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 09.05.2016.
16:45

Kadetska fudbalska repreznatcija Srbije remizirala je sa Španijom u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva koje se održava u Azerbejdžanu i tako ostala u trci za plasman u četvrtfinale.

fss.rs
fss.rs

Španci su poveli već u četvrtom minutu meča golom Ruiza i imali minimalnu prednost sve do isteka sata igre kada je Joveljić poravnao rezultat sa bele tačke.

Do kraja utakmice nije bilo promena, završeno je rezultatom 1:1, Španija je ovim bodom zasela na čelo tabele sa četiri boda, dok je Srbija na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.

Nešto ranije Holandija je savaldala Italiju minimalcem, jedini gol na tom meču postigao je Nanlu dva minuta pre kraja.

Podsetimo, Srbija je u prvom kolu izgubila od Italije sa 2:1, dok je Španija tukla Holandiju sa 2:0.

'Orlići' u poslednjem kolu igraju sa Holandijom i samo u slučaju trijumfa mogu do 1/4 finala. Za plasman u dalju fazu takmičenja neophodno je i da Španija savalda Italiju.