EP U21: Nemačka - Srbija (KRAJ)

• 17. jun 2015.

• 20:43

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je na startu Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine sa selekcijom Nemačke rezultatom 1:1.

Srbija taktika

Nemačka
- Ter Štegen, Korb, Gunter, Ginter, Nohe, Mejer, Lajtner (od 46' Kimih), Čan, Junes, Foland, Hofman

Srbija - Dmitrović, Stojković, Petrović, Spajić, Pantić, Jojić, Čaušić, Brašanac, S. Srnić, Đuričić, Pešić

Počela je utakmica na stadionu "Letna", domu fudbalera praške Sparte. Večerašnju utakmicu u Pragu sudi Španac Havijer Estrada koji je prošle godine istim reprezentacijama sudio u Mađarskoj samo što su u pitanju bile selekcije do 19 godina.

Fantastičan početak reprezentacije Srbije. Već u osmom minutu "Orlići" stižu do prednosti od 1:0 a strelac je Filip Đuričić, majstorija fudbalera Benfike!

Đuričićev pogodak možete pogledati OVDE!

Na žalost "Orlića" prvotimac Liverpula Emre Čan pogađa malu mrežu gola Marka Dmitrovića već u 17. minutu pa su se Nemci vrlo brzo vratili u rezultatski egal!

Prava je šteta što su izabranici Mladena Dodića kapitulirali posle prvog udarca koji je selekcija Nemačke uputila u okvir gola. Udarac Emrea Čana upućen je sa ivice šesnaesterca i nije bio previše jak ali je svakako bio izuzetno precizan.

Sjajna prilika za reprezentaciju Srbije nakon kontranapada u 27. minutu prvog dela igre. Fudbaler Borusije iz Dortmunda Miloš Jojić "stuštio" se po desnoj strani ali je na kraju šutirao tik pored desne stative gola Mark-Andrea Ter Štegena.

Pokušao je Amin Junes u 32. minutu ali je drugi udarac ka golu Marka Dmitrovića završio preko gola pa golman Čarltona nije morao da interveniše.

Kakva majstorija kapitena Čaušića u 43. minutu. Prava je šteta što udarac sa više od 30 metara nije krunisan golom. Lopta je nakon intervencije Ter Štegena pogodila prečku a potom se od zemlje odbila u polje. Ostaje 1:1 posle prvih 45 minuta igre.

Počelo je drugo poluvreme, selektor Nemačke već je napravio prvu promenu. Kimih je na terenu umesto Lajtnera koji je tokom prvog dela igre bio javno opomenut.

Nešto grublja igra na startu drugog dela meča usled čega dvojica srpskih reprezentativaca bivaju javno opomenuti od strane španskog arbitra Havijera Estrade. Žute kartone dobili su Goran Čaušić i Darko Brašanac.

Prvu dobru priliku u drugom poluvremenu Srbija je stvorila u 56. minutu nakon individualne akcije i udarca Miloša Jojića. Krilni fudbaler tukao je pravo u Ter Štegena a minut kasnije Hofman glavom tuče pored stative gola Marka Dmitrovića.

Dvadeset minuta pre kraja regularnog toka susreta Nemačka ostaje sa igračem manje na terenu. Nakon simulirana na sredini terena Kristijan Gunter dobija drugi žuti karton a samim tim i crveni.

Odlična prilika za Nemce u 86. minutu susreta. Bitenkur je protutnjao po levoj strani, uposlio Folanda koji je bio izblokiran od strane požrtvovanog Miloša Jojića, ostaje 1:1.

Mogli su i "Orlići" do drugog gola u završnici ali su dve dobre prilike u nadoknadi vremena propale pa je na startu turnira osvojen bod.