EP U19: Srbija - Francuska (kraj)

• 01. avgust 2013.

• 20:36

Omladinska reprezentacija Srbije savladala je u Marijampolju selekciju Francuske 1:0 i na taj način postala šampion Evrope u konkurenciji igrača mlađih od 19 godina.

Uspeli su "Orlići" da izdrže sve pritiske i da osvoje trofej šampiona Evrope, prvi u istoriji reprezentativnog fudbala od osamostaljenja Srbije!!!

Finale EP za igrače mlađe od 19 godina ušlo je u poslednjih pet minuta a Srbija se nalazi na sjajnom putu da osvoji prvi trofej u istoriji samostalnoj Srbiji!

Srbija je na više od 15 minuta do kraja krenula da brani rezultat i čeka priliku iz kontre. Takva igra nam protiv Portugala nije sačuvala mrežu ali jeste pobedu. Francuzi sve više napadaju i stvaraju obruč oko Rajkovićevog gola.

Napravili su i Drulović i Smerecki po jednu promenu na početku drugog dela drugog poluvremena. Selektor Srbije izveo je iz igre strelca vodećeg gola a Smerecki pojačava napad uvođenjem Nangisa.

Pala je koncentracija reprezentativcima Srbije ali za sada Rajković uspeva da ispravi greške svojih saigrača u odsudnim momentima. Ipak, jasno je da bi "Orlići" morali da se podignu i nastave sa igrom koju su pokazivali do vodećeg gola.

Jako važnu odbranu napravio je Predrag Rajković tri minuta nakon vodećeg gola Srbije. Ino je pripretio sa ivice šesnaesterca ali je golman "Orlića" bio na mestu i uspeo da sačuva mrežu.

Najavila je Srbija da može do prednosti što se dogodilo u 57. minutu. Mitrovića je uposlio Pavlovski a napadač Partizana, nakon nešto lošijeg prijema, uspeva da uposli Lukovića koji dovodi Srbiju u vođstvo od 1:0!

Pripretila je Srbija preko Đurđevića u 51. minutu a potom u preko Maksimovića ali oba puta defanzivci Francuske uspevaju da izblokiraju udarce i otklone opasnost pred svojim golom.

Počelo je drugo poluvreme finala Evropskog prvenstva za omladince u Litvaniji. Selektori nisu pravili promene a borba se nastavlja u istom ritmu kao u prvom delu meča.

Srbija U19

Imale su i Srbija i Francuska do poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom delu meča nekoliko poluprilika ali se na odmor odlazi bez golova.

Uspela je Francuska preko Marsijala da upiše još jedan udarac ka golu Rajkovića ali tamnoputi vezista nije bio dovoljno precizan. Odmah potom, uzvratio je Đurđević i to mnogo bolje ali je golman Francuske bio oprezan i uspeo da ukroti loptu.

Na isteku pola časa igre Francuska je ta koja diktira tempo ali se ne može reći da naši rivali imaju više od igre jer Srbija sasvim dobro kontroliše situaciju pa nema promene rezultata.

Pritiska Srbija rivala i to rezultira vezanim udarcima iz ćoška ali još uvek nema stoprocentne prilike za "Orliće".

U 11. minutu Srbija je prvi put uspeva da ugrozi rivala preko Mitrovića. Napadač Partizana prevario je Laportea ali je loptu poslao preko prečke gola "Galskih Petlova".

Nakon uvodnog odmeravanja snaga Francuska je prva pripretila preko Benzije koji je prošao po levoj strani ali je loptu poslao metar i kusur od leve stative gola Predraga Rajkovića.

Omladinska reprezentacija Srbije ima priliku da ispiše najsvetliju stranicu srpskog reprezentativnog fudbala. "Orlići" u Litvaniji igraju finale EP za igrače mlađe od 19 godina.

Srbija - Rajković, Golubović, Antić, Filipović, Veljković, Milinković-Savić, Pavlovski, Luković (od 68' Luković), Maksimović, Đurđević, Mitrović

Francuska - Benarde, Ikoko, Conte, Ino, Moreira, Laport, Azuni, Rabio, Benzia, Marsial (od 56' Rodriges), Žan (od 66' Nangis)