EP U19 - Pavlovski za prvo mesto u grupi!

• 26. jul 2013.

• 17:20

Omladinska reprezentacija Srbije remizirala je sa Francuskom u okviru trećeg kola grupne faze EP u Litvaniji čime je overila plasman u polufinale sa liderske pozicije u grupi "B".

Izabranici Ljubinka Drulovića uspeli su da se plasiraju u polufinale EP u Litvaniji bez poraza u grupi "B" u kojoj su takmičenje završili kao prvoplasirani tim u konkurenciji selekcija Francuske, Gruzije i Turske.

Srbija je u poslednjem kolu grupe "B" remizirala sa Francuskom 1:1 (0:1) i tako osvojila sedmi bod u grupi, dovoljan za ostanak na prvoj poziciji ispred današnjeg rivala.

U prvom delu igre Srbija je preko Ožegovića dva puta ozbiljno pripretila ali su Francuzi otišli na odmor sa prednošu jednog gola koji je postigao Uno u 31. minutu.

Drugi deo utakmice doneo je nove šanse za Srbiju a najbolju je propustio Vojvodić, samo nekoliko minuta pre izjednačujućeg gola Pavlovskog u 77. minutu.

Nakon što je Vojvodić pogodio prečku Pavlovski je iz slobodnog udarca postigao sjajan gol za konačnih 1:1 i plasman Srbije u polufinale sa prve pozicije u grupi "B".

"Orlići" će se u polufinalu najverovatnije sastati sa Portugalom ali treba sačekati rasplet u grupi "A" jer je moguće da rival Srbije bude i Španija ili čak Holandija.

Polufinale je na programu u ponedeljak a konačan plasman timova u grupi "B" nakon tri odigrana kola izgleda ovako:

1. Srbija 3 2 1 0 4:2 7
2. Francuska 3 1 2 0 3:2 5
3. Turska 3 1 0 2 6:6 3
4. Gurzija 3 0 1 2 2:5 1