EP, kvalifikacije - ''Orlići'' u poslednji čas izbegli poraz!

• 28. maj 2014.

• 17:31

Omladinska reprezentacija Srbije remijem je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Selekcija Veljka Paunovića u poslednjim trenucima uspela da izbori nerešen rezultat protiv selekcije Turske, u utakmici koju su obeležila i dva isključenja.

Na startu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo, naša reprezentacija je u Dablinu igrala nerešeno sa Turskom rezultatom 1:1, iako su Turci vodili do poslednjih trenutaka ovog meča.

Početak utakmice obeležio je veliki broj prekida i prekršaja koje su pravili reprezentativci obe selekcije. Prva prilika za postizanje gola viđena je tek na isteku 14. minuta kada je Okutan oprobao udarac ali je bio izblokiran pa je lopta završila u korneru.

U periodu od 14. do 17. minuta Turska je izvršila pritisak na gol "Orlića" ali je pomenuti udarac Okutana, baš kao i dva naredna koje su izveli Tajlan Antaljali i Ozgur Ezdemir.

Izabranici Veljka Paunovića oslobodili su se nakon toga pritiska ali pravu priliku nisu stvorili u prvih dvadesetak minuta, premda je Pantićev udarac nakon kornera u 18. minutu bio izblokiran pa samim tim nije ni mogao da ugrozi golmana Turske.

Sredinom prvog dela, tačnije u 24. minutu, Antonov pravi prekršaj u kaznenom prostoru a sudija pokazuje na belu tačku pa Turci tako stižu do najbolje prilike za vođstvo.

Momak nad kojim je prekršaj napravljen, Muhamed Demirci, bio je siguran izvođač najstrože kazne čime je Tursku doveo u prednost u 24. minutu utakmice - 0:1.

Tek posle primljenog gola Srbija je krenula agresivnije i stvorila dve dobre prilike za postizanje gola ali je Ristićev i Simićev udarac uspeo da ukroti Gokhan Akan. Selektor Veljko Paunović odlučio je da u 34. minutu izvede Danila Pantića iz igre a njegovo mesto na terenu zauzeo je Mihailo Ristić.

Problemi za selekciju Srbije postali su ozbiljniji samo tri minuta pre kraja prvog dela kada Nemanja Antonov pravi preoštar prekršaj koji je sudija kaznio direktnim crvenim kartonom pa je Srbija na odmor otišla sa golom zaostatka i igračem manje na terenu.

Drugo poluvreme poleo je bolje na našu selekciju, utoliko što je posle samo osam minuta igre u nastavku, i selekcija Turske ostala sa igračem manje na terenu, pošto je drugi žuti karton zaradio Četin.

To je iniciralo nešto konkretnoju igru našeg tima u narednom periodu, pokušavali su i Milinković-Savić i Andrija Živković u par navrata, ali rezultata i dalje nije bilo. Vreme je radilo za reprezentaciju Turske, činilo se da će uspeti da sačuvaju vođstvu, ali u poslednjim trenucima nadoknade vremena Maksimović je uspeo da savlada golmana Turske i postavi konačnih 1:1.